SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

HESABI SORULACAK MI?


Uyarılara rağmen betonlaştırılan Mezitli Sahil Bandı, daha yılını doldurmadan yaşanan fırtınada hasar aldı. Çelik korkulukların kırıldığı bölgede incelemeler yapan, Mimar Abdullah Yılmaz, “Bu işlere verilen kesin kabul yazısının altında imzası olanlar vebal altındasınız” sözleriyle sorumlu yetkilile

Mehmet Nabi Batuk

Uzmanların ve meslek odalarının tüm uyarısına rağmen dolgu alanı yapılan 2017 yılı Ekim ayında da betonlaştırılan Mezitli Sahili Kentsel Tasarım Projesi daha yılını doldurmadan, fırtına nedeniyle zarar gördü. Galatasaray Meydanı yakınlarında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni sahil şeridi kıyıya vuran sert dalgaların etkisiyle zarar gördü. Sahil bandı üzerinde bulunan çelik korkuluklar kırılırken; bazı bölgelerde de çatlakların oluştuğu görüldü. Öte yandan fırtınanın vurduğu sahil bandında incelemelerde bulunan Mimarlar Odası Üst Kurul Delegesi Abdullah Yılmaz yaşananları kaçınılmaz son olarak yorumladı.

“KABUL YAZISININ ALTINDA İMZASI OLANLAR; VEBAL ALTINDASINIZ”

“Eğer işi ehline vermezseniz, oda kendi gibi insanlarla şehri düzenlemeye kalkar” diyen Yılmaz şu cümlelerle tepkisini dile getirerek ihmali bulunan sorumlular hakkında soruşturma açılması gerektiğini kaydetti. Yılmaz, “Küçük bir fırtına ve sonucu, hali görün. Projeyi yapan işinin erbabı değil, tatbik eden emir kulu. Adama sorarlar bu kadar adam besliyorsun, açık alanda, kızgın güneşin altında, deniz suyuna maruz bir alanda, bir tanesi çıkıp ta bu kullanılan boya, malzeme bu işler için uygun değil demiyor mu? Bu işlere verilen kesin kabul yazısının altında imzası olanlar vebal altındasınız”, inancınız varsa er geç hesabını verirsiniz. Ben kentli olarak hakkımı helal etmiyorum, sizleri Allah'a havale ediyorum” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA