SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

“SANDIĞA SAHİP ÇIKIN!”


CHP İl Başkanı Adil Aktay, sandık güvenliği konusunda her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, herkesi sandığa davet etti.

SONER AYDIN

CHP İl Başkanı Adil Aktay, partisinin il binasında parti çalışanları ve milletvekilleri adayları ile bir araya gelerek sandık güvenliği konusunda açıklama yaptı. 24 Haziran seçimleri öncesi her türlü tedbiri aldıklarını dile getiren Aktay, yurttaşlara da sandığa gidip oy kullanmaları çağrısında bulundu.

“SANDIKLARA DA OYLARA DA SAHİP ÇIKACAĞIZ”
24 Haziran’da sandıklara ve oylara sahip çıkacaklarını belirten il başkanı Aktay, “Sayın İnce’nin bu görkemli mitingi ülkemizi yeniden ayağa kaldıracak ortak aklın, herkesi, her kesimi kucaklıyor olmanın sonucu olan büyük uzlaşmanın Mersin’deki tezahürüdür. Şimdi, bu mitingdeki coşkuyu, heyecanı 24 Haziran günü sandığa taşıma vakti. Ülkenin geleceğini tek bir kişiden alıp, millete vermek için, herkesi Pazar günü oy kullanmaya davet ediyorum.  Sandıklara gidelim ve tercihimizi demokrasiden, büyümeden ve hakça bölüşümden yana yapalım. Mersin, demokrasiye sahip çıkma konusunda tarih yazmış bir yerdir. Bu seçimde de öyle olacağını biliyorum. Sandık güvenliği konusunda, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü tedbiri aldık.  Herkesin içi rahat olsun. Cumhuriyet Halk Partisi olarak kurduğumuz sistemin dışında, gerek Millet İttifakı olarak, gerekse, demokratik kitle örgütlerinin de içinde bulunduğu Sandık Gücü organizasyonuyla, sağlıklı bir sayımı gerçekleştirmek için dört koldan hazırız. Sandık başlarında hileye de,  gerginliğe de izin vermeyeceğiz. Sayın Muharrem İnce’nin de dün dediği gibi, çalmayacağız ve çaldırmayacağız. Sandıkta ve hiçbir yerde çalmayacağız ve çaldırmayacağız. Mersin'in demokrasi geleneğine, kardeşlik kültürüne yakışan bir seçim yaşayacağız. Ben, vatandaşlarımızı önce oy kullanmaya, sonra da, pazar günü saat 16’da, oy kullandıkları okullara giderek, sandıklarda görevli arkadaşlarımıza moral vermeye, destek olmaya çağırıyorum” dedi.

“MEVCUT MEYDAN ARTIK DAR GELİYOR, YENİ BİR MEYDANA İHTİYACIMIZ VAR!”
İl Başkanı Aktay, önceki gün 100 bine yakın yurttaşın katılımı ile gerçekleştirilen mitingde emeği geçenlere teşekkür etti. Her yaştan, her meslekten, her kesimden yüz bini aşkın kişinin büyük bir demokrasi şöleninde buluştuğunu kaydeden Aktay, “Tam da Sayın Muharrem İnce’nin, “Herkesin Cumhurbaşkanı  olmak” iddiasına uygun, görkemli bir miting gerçekleştirdik. Son üç mitingini  İzmir, Ankara ve İstanbul'da yapacak olan Sayın İnce'nin, üç büyük şehirden önceki son miting yeri olarak Mersin'i seçmesinin özel bir anlamı vardı. Sayın Muharrem İnce,  çok güçlü bir final yaparak, Anadolu turunu Mersin'le noktalamak  istemişti. İstediği gibi de oldu.  Mersin, Sayın İnce'yi, kelimenin tam anlamıyla bağrına bastı. Mersin'den bütün Türkiye'ye çok güçlü bir değişim rüzgârı esti. Yaşadığımız eşsiz tabloda emeği geçen herkese, katılan tüm yurttaşlarımıza, özellikle de bugüne kadar başka partilere oy vermiş olan ama dün mitinge gelerek bu buluşmada yer alanlara, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Örgütü adına teşekkür ediyorum ve şöyle demek istiyorum: Dünkü miting göstermiştir ki, Mersin’de tek adam rejimine karşı olanlara, dürüstlükten, üretip hakça bölüşmekten, özgürce ve barış içinde yaşamaktan yana olanlara mevcut miting meydanı dar gelmektedir. Artık yeni bir miting alanına ihtiyacımız var” diye konuştu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA