SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

AKTAY’DAN KURULTAY YANITI


CHP İl Başkanı Aktay, son günlerde artan kurultay çağrılarına “Kurultayımızın 5 ay önce ortaya koyduğu iradeyi sorgulama hakkı vermez" dedi.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, partisindeki olağanüstü kurultay çağrılarına ilişkin yaptığı yazılı açıkla yaptı.  CHP'de örgütün iradesinin, bütün iradelerin üstünde ve değerli olduğunu söyleyen Aktay, örgüt iradesinin, mahallelerden başlayarak aşama aşama ortaya çıktığını ve nihai olarak kurultayda vücut bulduğunu belirterek, “Kurultay iradesini sürekli tartışılır halde tutmak, onu değersizleştirmek, demokrasiyle bağdaşmadığı gibi parti adabına da uygun değildir. CHP kurultayı 5 ay önce bir karar vermiş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel başkan olarak belirlemiştir. Bu iradenin bugün artık tartışılır hale geldiğini ileri sürebilmek için çok ciddi, geçerli nedenler bulunmalıdır. Seçim sonuçlarına dair sübjektif değerlendirmeler, genel başkanlık beklentileri hiç kimseye, kurultayımızın 5 ay önce ortaya koyduğu iradeyi sorgulama hakkı vermez. 24 Haziran'daki yanlışlarımızı, eksiklerimizi görmek ve gerekeni yapmak mecburiyetindeyiz. Ancak bunun yolu, başarı ve başarısızlığı tek tek kişilere atfetmek, parti içinden suçlular bulup çıkarmak ya da kurtarıcı kahramanlar ilan etmek olamaz. Siyaseti kişiler değil, ilkeler ekseninde düşünmeye alışmak zorundayız. Başka türlü kendimizi yenileyemeyiz, geliştiremeyiz. 20 Haziran günü, Mersin'in Muharrem İnce'yi nasıl büyük bir sevgiyle bağrına bastığını bütün Türkiye gördü. O tarihi günün gerçekleşmesinde, o muazzam kitlenin bir araya gelmesinde parti örgütü çok önemli bir rol üstlenmişti. Bu örgütü bugün 'Kılıçdaroğlu mu, İnce mi?' gibi kısır bir tartışmanın içinde taraf olmaya yöneltmenin partimize de ülkemize de hiçbir yararı yoktur. Parti içi demokrasinin olağan süreçleri içerisinde, günü geldiğinde bir genel başkanlık yarışı elbette gerçekleşecektir. Ancak son genel başkanlık yarışının üstünden 6 ay bile geçmemişken, önümüzde çok önemli bir yerel seçimler varken, partimizin gündemi bu olamaz, olmamalı” dedi.

 

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA