SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

ESKİ TIP FAKÜLTESİ YIKILIYOR MU?


Mersin’e 14 yıl hizmet verdikten sonra son 4 yıldır atıl durumda bırakılan eski Tıp Fakültesi Hastane Binası’nın güneyindeki baraka ve trafo kulübesi yıkıldı.

Mehmet Nabi Batuk

Mersin’in Merkez Akdeniz İlçesi İhsaniye Mahallesi'nde bulunan, 10 bin 593 metrekarelik hizmet alanı ile bugüne dek sayısız insana şifa dağıtan eski tıp fakültesi hastane binasının güney bölümündeki trafo merkezi ve barakalar yıkıldı. Hastane birimlerinin 19 Mayıs 2014'de tarihinde üniversitenin merkez Yenişehir İlçesi'ndeki yeni kampüsüne taşınmasının ardından atıl durumda bırakılarak kaderine terk edilen hastane binası önceki aylarda hırsızlar tarafından yağmalanmış, hatta yağma sırasında elektrik akımına kapılan bir şahıs hayatını kaybetmişti. Yılardır atıl bırakıldığı gerekçesi ile sık sık kent kamuoyunun gündemine gelen eski hastane binasına gelen ekipler sabahın erken saatlerinden itibaren iki ağır iş makinesinin yardımı ile eskiden poliklinik olarak kullanılan E Blok’un güneyindeki barakaları ve trafo kulübesini yıktı. Yıkım işlemlerinin ardından toplanan molozlar kamyon yardımı ile kampüsten çıkarıldı.

HAYIRSEVERLERİN BAĞIŞI İLE YAPILMIŞTI
Mersinde yaşayan hayırsever iş insanlarını bağışları ile 2000’li yıllarda inşa edilerek kente kazandırılan eski tıp fakültesi hastanesinin 10 bin 593 metrekarelik hizmet alanına sahip. Yaklaşık 18 yıl önce inşa edilen binaların üzerinde çatlak bile bulunmazken alanın nasıl değerlendirileceği hala gizemini koruyor. Önceki dönemlerde yapılan açıklamalarda hastane yerleşkesinin 7 bin 961 metrekarelik bölümünün Maliye Bakanlığı’na ait olduğu bildirilirken, Mersin Üniversitesi’ne ait olan 2 bin 632 metrekarelik alan için ise Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devir işlemlerini sürdüğü kaydedilmişti.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA