SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 

ŞEVKET CAN SEÇİM STARTINI ESHAB-I KEHF’TEN VERDİ


Tarsus’ta 2014 seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen MHP’li Şevket Can, 2019 yerel seçimlerine 7 ay kala partisi tarafından yeniden aday gösterildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz’ın ekibinden olan Can’ın, “Hamit Tuna başkanımızla el ele verip çalışacağız” açıklaması ise dikkat çekti.

Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Mart 2019’ta yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden Tarsus Belediye Başkan Adayı olan Şevket Can, Eshab-ı Kehf’te düzenlenen programla seçim startını verdi. 
Başkan Can, Tarsus’ta 6’ıncı dönemde de MHP yönetiminin devam edeceğini söyleyerek, “Genel Başkanımız sayın Başkanımız Hamit Tuna beyi Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıkladı. Sayın başkanımıza da hepinizin adına yolu bahtı açık olsun diyorum. 
Bizler belediyeciler olarak bu güne kadar büyükşehir belediyemiz ile birlikte uyumlu çalışarak güçlerimizi birleştirerek bu hizmetlerimizi birer birer yaptık ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hamit Başkanımızla birlikte el ele gönül gönüle Tarsuslu hemşerilerimiz olarak birlikte çalışacağız. Birlikte kazanacağız Allah’ın izniyle. Buna da mecburuz kıymetli hemşerilerim çünkü hizmetlerin bir kısmı Büyükşehirden geliyor. 
Biz Genel Başkanımızın talimatına uyan neferleriz. Genel Başkanımız bu şekilde uygun gördüyse bize düşen görev, irdelememek, sorgulamamak, yapılan göreve uymaktır. Bizde Allah’ın izniyle dün de bunu uyguladık, bugünde uyguluyoruz yarın da uygulayacağız. Hamit Başkanımızla el ele vererek hem Büyükşehir’i hem de belediyemizi tekrar kazanacağız” dedi.

“336 BİN TARSUS’LUNUN BAŞKANIYIM”
Kente hizmet ederken ayrım gayrım yapmadan eşit hizmet sunduklarını söyleyen Başkan Can, 336 bin Tarsuslu’nun belediye başkanı olduğunun altını çizdi. 
“Biz oy verenin de vermeyeninde bizi seveninde sevmeyeninde Belediye Başkanıyız” diyen Can, “Tarsus’umuzda ikamet eden, Tarsus’umuzun suyunu içen, Tarsus’umuzun havasını teneffüs eden bütün insanlarımızı şahsım hemşerilerim olarak gördüm görmeye de devam edeceğim. Bunu en güzel muhtarlarım bilir. Muhtarlarımla iletişim kurarak var gücümüzle hizmet ediyoruz etmeye de devam edeceğiz, bu vesile ile de bütün muhtarlarıma şükranlarımı sunuyorum. 
Bu görevin zorluğunu biliyorum, vebal olduğunu biliyorum. Bu görev 4,5 yıldır bizlerin sırtındaydı şu anda da Genel Başkanımızın talimatları doğrultusunda sorumluluk tekrar bizlere ait oldu. Biz birlik istedik, beraberlik istedik biz kardeşlik istedik huzur istedik biz doğduğumuz büyüdüğümüz şehrimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşadık. Bu görevde beni hiçbir zaman Tarsuslu hemşerilerim yalnız bırakmadı. Bu kutsal görevde bu kutsal yolculukta hepinize ihtiyacım var.

“DİĞER ADAYLARA DA BAŞARILAR DİLİYORUM”
Tarsus’a en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını açıklayan Başkan Can, “Şunu da açıkça beyan ediyorum; şehrimize kim güzel hizmet edecekse Rabbim onu Belediye başkanı yapsın. Bütün siyasi parti adaylarına da buradan başarılar diliyorum. Karşımızda rakip olarak görmüyorum.  Bunu kısmet nasip meselesi olarak gördüm ve görmeye de devam edeceğim. Seviyeli bir şekilde bunu sürdüreceğimden kimsenin endişesi olmasın. Eleştirildim ama ben şunu biliyorum; Tarsus’un stratejik, coğrafi, etnik yapısını bilerek bu hizmetleri yaptım. Çünkü hizmet demek birlik, kardeşlik, huzur demektir.  Bunu bildim, bunu uyguladım, eleştirilmeme rağmen doğru bildiğim yoldan ayrılmadım, Allah’ın izniyle de ayrılmayacağım” dedi. 

“BU SÜREÇTE EŞİM ÇOCUKLARIMA HEM ANNELİK HEM DE BABALIK YAPTI”
Başkan Can, “İlerleyen günlerde de 2019 seçimiyle ilgili projelerimizi anlatacağım. Bugün adaylığımı, bu mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak için toplandık. Buradan başta genel başkanımıza, genel merkez yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum.  Önceki dönem milletvekilimiz Oktay Öztürk Beye, şu anki vekillerimiz Baki Şimşek Bey ve Olcay Kılavuz beye verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca eski il başkanımız Sabahattin Kılınç beye ve yeni il başkanımız Zeynel Uğur Gölgeli beye ve il yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rahat ve huzurlu bir ortamda bizlerin çalışmalarını sağladıkları için. İl ve ilçe ocak başkanlarımıza, ilçe başkanımıza ve yöneticilerimize, belediye meclis üyelerimize, basın mensuplarımıza, teşkilat başkanlarımıza, oda ve dernek başkanlarımıza,  mesai arkadaşlarım muhtarlarımıza ve değerli hemşerilerime, bizleri almış olduğumuz kararlarda desteklerini esirgemedikleri için şükranlarımı sunuyorum. Cenabı Allah hepinizden razı olsun.  Bir teşekkür de eşime etmek isterim.  Hiçbir zaman yalnız bırakmadığı ve günde 16 saatlik çalışmamda bana olan desteğinden ve çocuklarıma hem annelik hem de babalık görevi yaptığı için. 
Dört buçuk yıllık belediye başkanlığım döneminde genel başkanımızın biz belediye başkanlarına bir tek talimatı oldu. Vatandaşımıza ne taahhüt ettiysek , ne söz verdiysek onları yerine getirmemizi istedi. Biz de genel başkanımızın bu talimatıyla verdiğimiz sözlerin çoğunu yerine getirdik” ifadesini kullandı.

“KARDEŞLİĞİN DE, HİZMETİN DE ADRESİ MHP’DİR”
MHP huzurun adıdır diyen Başkan Can, “4,5 yıl beni nasıl tanıdıysanız öyle değerlendirin. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Futbol takımı tutar gibi desteklemeyin. Yerelde hep birlikte yaşıyoruz. Partili partisiz bütün vatandaşlarımızın teveccühü ile kazanıyoruz. Elinizi vicdanınıza koyun. Şevket Can ayrım yapmadan çalıştıysa destek verin. Şevket Can eşit hizmet yaptıysa destek verin. Ve şevket canın hakkını verin. Değerli hemşerilerim dört buçuk yıl boyunca mesai arkadaşlarımla beraber var gücümüzle çalıştık. Tarsus’ta Allah’ın izniyle sizlerin duası ve desteğiyle şuna inanıyorum ve bütün hemşerilerimizin de inanmasını istiyorum. 31 mart akşamı sandıkları patlatmaya şevket can hazır, sizlerde hazır mısınız? Bugünden tezi yok seçin startı verildi. Genel başkanımızdan talimatı aldım. 6. Dönem bayrağımızı dalgalandırmaya var mıyız? Onun için ben değil biz diyerek birlikte çalışarak hepinize ihtiyacımız var. Hiçbir vatandaşımızın kalbini kırmadan incitmeden bu süreci geçireceğiz. Eğer ki bilerek veya bilmeyerek hemşerilerimizden birinin kalbini kırdıysam özür dilemesini de bilirim. Birini incittiysem buradayım gelsin bana kırdın incittin desin. Şahsen hiçbir vatandaşımızı kırmadığıma inanıyorum. Varsa da hakkınızı helal edin. Biz olarak hareket edeceğiz, biz olarak mücadele edeceğiz. Bu zor günlerde ülkemiz için milliyetçi hareket partisine ve sayın genel başkanımız devlet bahçeliye ihtiyacımız var. Huzurun da adresi MHP’dir. Kardeşliğin de adresi MHP’dir. Hizmetin de adı MHP’dir. Katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Cenabı Allah ülkemizde ve şehrimizde huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Hakkımda hayırlıysa belediye başkanlığını nasip etsin. Gazamız mübarek olsun. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.
Program sonunda kesilen kurbanlar ve edilen duaların ardından Başkan Can programa gelen vatandaşların tebriklerini kabul etti.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA