İSTİSMARCI BABAYA 15 YIL HAPİS


 

Mersin’de öz kızını istismar ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıkan babaya 15 yıl hapis cezası verildi.

SONER AYDIN

Mersin'de 9 yaşındaki öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla hakkında “Çocuğun Cinsel İstismarı” suçundan dava açılan 54 yaşındaki Adnan I. dün son kez hakim karşısına çıktı. Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın beşinci celsesine, tutuklu sanık Adnan I., mağdur kız çocuğun annesi Felek I., tanıklar ve taraf avukatları katıldı. Daha önce de eşinin yeğenini taciz ettiği gerekçesiyle Mersin E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan sanık Adnan I., esas hakkındaki savunmasında suçsuz olduğunu savunarak tahliyesini talep etti. Sanık Adnan I.’nın tahliye talebini ret eden iddia makamı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mevcut delil durumu karşısında Sanık Adnan I.’nın savunmasını ‘kendisini suçlamalardan kurtarmaya dönük olduğu’ kanaatine varan iddia makamı sanığın söz konusu istismar olayını işlediği yönünde karar vererek, 5237 sayılı Çocuğun Cinsel İstismarı suçundan cezalandırılmasını istedi. 

ADLİ TIP RAPORU İSTİSMARI DOĞRULADI
Önceki celsede mağdur çocuğun Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığına gönderilerek, iddia edilen suçun emaresini gösterecek vaziyette sonuç ve etkilerine dair herhangi bir rahatsızlık, belirti, bulgu bulunup bulunmadığı yönünde rapor hazırlanması talep edilmişti. Söz konusu rapor dün gerçekleştirilen mahkemeye sunuldu. Rapor, iddia edilen istismar olayını doğrularken, çocuğun ruhsal ve fiziki olarak etkilendiği belirtildi. Adli Tıp Raporu’nu ve iddiaları değerlendiren mahkeme heyeti zanlıya alt sınırdan cezalandırdı. Ancak eylemin çocuğa yönelik olması ve daha önce de aynı fiili işlemesi nedeniyle Çocuğun Cinsel İstismarı suçundan 15 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA