Küçüklerin büyük yarışı başladı!


 

ALİ ŞANLI

Mersin’de, Yenişehir Belediyesi ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen U 11 ve U 12 Futbol Ligi başladı. Yenişehir Belediyesi Özgecan Aslan Gençlik Merkezi Spor Tesislerinde 40 takımın katıldığı ve 600 minik sporcunun mücadele edeceği U 11 ve U 12 Ligi'nin sembolik başlama vuruşunu Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç yaptı.

Başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın spor yapabileceği organizasyonlara yatırım yapacaklarını vurgulayan Özyiğit, “Mevcut spor tesislerimize yenilerini ekleyerek her yaştan insanımızın spor yapmasını sağlayacağız. Seçim çalışmalarımızı 6 ilke üzerine kurmuştuk. Bunların hiç birini bir oy fazla alalım diye söylemedik. Bu ilkelerden ilki hareketti. Dolayısıyla yaşamın her alanında 7’den 70’e herkesin spor yaparak sağlıklı yaşamasını önemsiyoruz. Öte yandan sportif faaliyetler çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için de son derece önemli. Biz çocuklarımızın sanatla, sporla iç içe gelişmelerini sağlayacağız” dedi. 

MERSİN İDMAN YURDU TARAFTARINDAN ZİYARET
Öte yandan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, 94 yıllık köklü bir kulüp olmasına, geçmişinde büyük başarılar bulunmasına rağmen ekonomik zorluklar nedeniyle amatör kümeye düşen ve bu yıl feshedilmesi gündeme gelen Mersin İdman Yurdu sevdalılarını ise makamında kabul etti. 
Mersin İdman Yurdu'nun yaşadığı sıkıntılı süreci üzüntüyle takip ettiğini vurgulayan Özyiğit, Yenişehir Belediyesi'nin sporla ilgili hedeflerini de şöyle özetledi: "Azımsanmayacak sayıda spor tesislerimiz var. Onların eksiklerini gidereceğiz. Şu anda stratejik plan için mahallelerde toplantılar yapıyoruz,  vatandaşın görüşünü alıyoruz. Bu çalışmayı tamamladıktan sonra branşlarda çalıştaylar yapacağız. Örneğin sporda ne yapacağımızı tartışacağız. Yenişehir Belediyesi'nin spor alanında neler yapacağına vatandaş karar verecek. Uzmanlardan gelen görüşleri, vatandaşlardan gelen talepleri alt alta yazıp bir sonuç çıkaracağız. Benim spora genel bakış açım şu: Altyapından insan yetiştirelim. Altyapıdan sporcu yetiştirelim. Ülkemizde tamamı yabancı oyunculardan oluşan takımlar var.  Öyle takımlar var ki içinde bir tane bile Türk oyuncu yok. Öyle olacaksa hepimiz Barcelona'yı tutalım, Bayern Münih'i tutalım. Önemli olan kendimizin üretmesi, sporcularımızı kendimizin yetiştirmesi. Kararlı, disiplinli bir şekilde çalışırsak Mersin'den Türkiye çapında oyuncular yetiştirebiliriz. Yenişehir'in bunu yapabilecek gücü var."

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA