AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI


Sportif faaliyetler ile farkındalık kazandırmak ve başarılı sporcularımızın halka tanıtılması amacı ile yapılan "Amatör Spor Haftası" Mersin Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenle başladı.

Haber Merkezi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı'nda Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz ile Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş tarafından İl Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına bırakılması ile başladı.

Cumhuriyet Meydanında yapılan törene; Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mithat Ertaş, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor şube müdürü Vedat Akyar, Sicil Lisans Şube Müdürü Önder Öztürk, Kurum antrenörleri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Müdür Kaymaz, amatör ruhun sporun temel alt yapısı olduğunu belirterek, “07-14 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan 'Amatör Spor Haftası' her yaştan insanın spor yapması için düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla ilimizde de bir çok sportif branşta turnuvalar düzenleyeceğiz. Ben inanıyorum ki Mersin'de Spor hak ettiği yeri alacak ve her hane de spor yapan kişi sayısı artacaktır. İçinde bulunduğumuz Amatör Spor Haftası vesilesiyle 7'den 70'e tüm vatandaşlarımızı spor yapmaya davet ediyoruz. Amatör Sporda başarının temelinde sporu tabana yayan Amatör bir ruh yatmaktadır. Bu bilinçle hareket ederek çocuklarımızın, gençlerimizin ve yetişkin vatandaşlarımızın spor yapmalarına, onlara sağlıklı bir yaşam biçimi sunmalarına yardımcı oluyoruz. Bu amaçla ilimizde faaliyet gösteren Amatör spor kulüplerimize de elimizden geldiğince tüm desteği vermeye çalışıyoruz. Bu ülkenin ay yıldızlı bayrağını uluslararası müsabakalarda dalgalandıracak geleceğin şampiyonlarını yetiştirmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmıyor ve tüm gayretimizle çalışıyoruz. 'Amatör Spor Haftası' etkinliklerimize tüm halkımızı davet ediyor, açılışa gelen tüm sporcu antrenör ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanında yapılan konuşmaların ardından Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularının hazırladığı taekwondo ile cimnastik gösterilerinin ardından Meydan da konuşlanan hokey, badminton, tenis ve Dart branş tanıtımlarının yapılmasının ardından açılış töreni sona erdi.

07-14 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri; çeşitli spor branşlarında yapılacak müsabakaların yanı sıra, Spor Paneli ve Yılın Enleri Ödül Töreni ile tamamlanacak.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA