“GENÇ HUKUKÇULAR, KARANLIK GÜNLERİN IŞIĞIDIR”


 

Haber Merkezi

Mersin Barosunda stajını tamamlayan 8 stajyer avukat, yemin edip cübbe giyerek, savunma mesleğinin yeni neferleri oldu.

Mersin Barosu Konferans Salonunda düzenlenen yemin töreninde Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, Sayman Av. Kazım Yüksel, avukatlar ve aileler; Stajyer Avukatlar Cansu Tömbül, Süleyman Berdan Keleşoğlu, Berfin Satıcı, Ömer Bakır, Yonca Akyol, Mustafa Kar, Didem Ecem Ekiz Ceyhan ve Tolunay Günay’ın ruhsat heyecanına ortak oldular.

Tören öncesi konuşma yapan Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, ülkemizdeki hukuk sisteminin,  özellikle de savunma mesleğinin gelişme sürecinin parlak bir gelişim süreci içerisinde olmadığını belirterek, “Kesintiye uğrayan demokrasi, en çok yargıya ve savunmaya zarar vermiştir. Ama bu süreç ilelebet böyle gitmeyecek. Genç meslektaşlarımızla daha da güçlendiğimizi hissediyoruz. Hukukun üstünlüğünü bu ülkede hâkim kılmak, üstünlerin hukuku yerine, herkes için eşit, demokratik, adil bir ülkede yaşamak, hukukçular sayesinde olacaktır. Genç meslektaşlarımızın, bu karanlık günlerin ışığı olmasını temenni ediyorum. Kendilerine meslek hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkıp yemin eden stajyer avukatlara cübbelerini Yeşilboğaz ve yanlarında staj yaptıkları avukatlar giydirdi.  Avukatlık mesleğine resmi olarak ilk adımı atan stajyer avukatlara ruhsatnamelerini, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz takdim etti.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA