BAHAR KALKANI HAREKÂTINA DESTEK


 

İdlib’de geçen hafta 33 askerin şehit olması ülkeyi yasa boğarken Mersin’de oda, borsa, dernek, sendika, meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşları, saldırıyı ortak bir bildiriyle kınayarak, Bahar Kalkanı Harekâtına destek verdi.

AYŞENUR ÖNAL

Mersin, İdlib’de geçen hafta düzenlenen hava saldırısında 33 Türk askerinin şehit edilmesi karşısında tek yürek oldu. Oda, borsa, dernek, sendika, meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşları, İdlib’de düzenlenen saldırıyı ortak bir bildiriyle kınayarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yanında olduklarını bildirdi.

Mersin’deki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) bağlı oda ve borsalar ile dernek, sendika, meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, İdlib saldırısının ardından seslerini yükseltti. Aralarında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Ticaret Borsası ile çok sayıda meslek örgütü ve dernek başkanının bulunduğu grup, Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen ortak basın açıklamasıyla İdlib’de 33 askerin şehit edilmesine sert tepki gösterdi.

“ÜSTLENDİĞİMİZ SORUMLULUĞUN HAKKINI VEREREK HAREKET ETTİK”

Açıklamayı okuyan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, her kritik dönemde milletin ve devletin yanında durduklarını ifade etti. Kızıltan, “Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

“DÜNYA SESSİZ KALDI”

Askerlerin İdlib’de hem ülke sınırını, hem de mazlumları korumakta olduğunu ifade eden Kızıltan şu şekilde konuştu;  “Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüz binlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı. Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü.”

“BAYRAĞIMIZIN ALTINDA KENETLENDİK”

Yapılan saldırının asla kabul edilemeyeceğini söyleyen Kızıltan; “Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. ‘Bahar Kalkanı’ harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır. Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın” dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA