ERDEMLİ’DE AMATÖR SPORA DESTEK


 

Haber Merkezi

Erdemli Belediyesi, sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit görevi olan amatör spor kulüplerine destek olmayı sürdürüyor.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli Belediyesi’nin 6 amatör spor kulübüne, forma, şort, futbol topu ve çeşitli spor malzemelerinden oluşan destek yardımını dağıttı. Erdemli Belediyesi'nde gerçekleştirilen törene; Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile amatör spor kulüplerinin yöneticileri katıldı. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı konuşmada; Erdemli Belediyesi’nin amatör sporcuların her zaman yanında olduğunu söyledi. Başkan Tollu, "Son yıllarda Erdemlimiz farklı kategori ve branşlarda şampiyonluklarla adını duyurmaya başladı. Kentimizin gerek ulusal gerekse uluslararası turnuvalarda çok daha başarılı olmasını istiyorsak amatör spor kulüplerimize her türlü desteği vermeliyiz" dedi.

“AMATÖR SPORUN HER ZAMAN YANINDA OLDUK”

Başkan Tollu, sporun ve sporcunun her zaman yanında olmayı sürdüreceklerini belirterek, "Amatör spor kulüplerimiz çok önemli bir toplumsal görevi ifa ediyor. Sporda geleceğin yeteneklerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasında kilit bir görev üstlenen amatör spor kulüplerine destek olmak bizim önceliklerimiz arasında. Amatör sporun her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

SPORTİF FAALİYETLER VE SOSYAL ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ”

Başarının alt yapı ve tesisleşmeden geçtiğine inandıklarına dikkat çeken Tollu, sadece futbol branşında değil diğer spor dallarında da amatör spor kulüplerine imkanları ölçüsünde destek olduklarını belirterek, Erdemli Belediyesi'nin amatör spor kulüplerine spor malzemesi tedariki için katkı sunmalarının yanı sıra Erdemli'de sporun yaygınlaştırılması, kulüpler arası dayanışmanın geliştirilmesi ve birlik beraberliğinin tesisi konusunda da önemli katkıları olduğunu dile getirdi. Büyükşehir yasası sonrası mahalleye dönüşen köylerde futbol sahaları ve farklı branşlarda spor yapabilme imkanı oluşturduklarının altını çizen Tollu, "Biz, her yaz binlerce çocuğumuzu futbol, tenis, basketbol ve yüzme branşlarında yaz spor okullarıyla buluşturuyoruz. Tesisleşmede de önemli adımlar atıyoruz. Binlerce çocuğumuz alt yapıda işinin ehli antrenörlerimiz, uzman eğitmenlerimizin katkılarıyla bizlere emanet. 7 yaşında bize emanet edilen çocuklarımız bugün büyük kulüpler tarafından talep edilmektedir. Futbolda göstermiş olduğumuz başarıyı diğer branşlarda da yaygınlaştırdık. Mücadele sporlarında şampiyonluk ve derece kazandık. Gaziantep'te düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nda derece elde etmeyi başardık. Birçok branşta şampiyonluklar kazanarak ilçemizi en iyi şekilde temsil ettik. İnsanları bir araya getirmenin iki yolu vardır. Sportif faaliyetler ve sosyal etkinliklerdir. Dolayısıyla spor ve sporcunun her zaman yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Malzeme dağıtımında konuşan kulüp yöneticileri, Erdemli Belediyesi'nin desteğinin yanı sıra sporun ve sporcunun her zaman yanında olan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkür ederek; "Erdemli'de amatör sporu seven, sporun gelişmesi, yaygınlaşması ve uluslararası arenada başarı kazanması, yeni sporcuların ülkemize kazandırılması konusunda çalışmaları ve katkılarından dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisiyle çalışmak bizleri mutlu ediyor" diye konuştular.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA