SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 
image
Pınar DOĞAN

Tarih : 14.5.2018  E-Mail : pinardoganersoy@hotmail.com


BUGÜN NE YAZSAM?

O kadar çok şey var ki aklımda yazacak, neyi yazsam bilemedim.

Mesela çalıların arasına sıkışmış kedinin yaşam mücadelesine, kendi yaşamı pahasına destek veren kızın hassasiyetinin, bir hamam böceğini öldürürken nereye kaybolduğuna dair merakımı yazabilirim. Ancak bu yazmaktan çok öğrenmek istediğim bir mevzu.

Ya da hiç kimseden yardım istememenin-ve ya isteyememenin-arkasındaki duygunun kibir;  kibrin  arkasındaki duygunun, acziyet olduğunu öğrendiğimde ki şaşkınlığımı mı kağıda döksem?
Evet, hayır, tamam, devam gibi kelimeleri kullanırken bizi minleyen siyaset anlayışı da  şu an pek moda. Ancak bu konuda yazmak istemediğimden de çok eminim.

“Güneşin, denizlerin, rüzgarın enerjisinden yararlanabiliriz. Ancak insanoğlunun sevginin enerjisinden yararlanmayı öğrendiği gün, ateşin keşfedildiği gün kadar önemli olacak" diyen Cizvit Teilhard de Chardin'in bu sözlerinin üzerine sayfalar dolusu yazmak isterim, lakin bir cümlede bu kadar net anlatılanı, ayrıca anlatmanın anlamsızlığını  anlar, vazgeçerim.

Geçtiğimiz pazar günkü Anneler Günü ile ilgili yazsam, kapitalizmin para tuzağına dönüşmesine kayacak yazı. Önümüzdeki cumartesi 19 Mayıs; ondan bahsetsem, okulların içine sıkıştırılmış kutlamalar dökülecek kelimelere. Her iki konu da, yazanın ve okuyanın içini karartacak. Vazgeçtim bundan da bahsetmeyeceğim.

Anlaşıldı bugün hiçbir konuda yazamayacağım derken, yaşamın zıtların birliği olduğu mevzusu geliyor aklıma.   Çünkü görünen o ki  bir çok konu da 'başlıklarla da olsa'  yazmışım zaten.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 
  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA