SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 
image
Hediye EROĞLU

Tarih : 14.5.2018  E-Mail : heroglu33@hotmail.com


FİTRE, RAMAZAN, BAŞKAN

Fitre bu yıl ’19 TL’ olarak açıklandı. Yani Diyanet, bir kişi için günlük sadece yiyecek masrafını 19 TL olarak hesaplamış. Eğer Diyanet’e göre bir insanın günlük karnını doyurma karşılığı 19 TL ise, 4 kişilik bir ailenin karnını doyurma karşılığı günlük ’76 TL’ demektir. 4 kişilik bir aile günde 76 TL’ye karnını doyurabiliyor ise bu da ayda ‘2280 TL’ eder. Diyanet’e göre bile hesap bu iken ve sadece ailenin gıda masrafını kapsıyorsa, bu 4 kişilik aile 1600 TL ile yesin mi? Barınsın mı? Eğitim mi alsın?

Durum böyleyken asgari ücret 1600 TL değil, en az 2500 TL olmalıdır!
Haktan, adaletten, din kardeşliğinden bahsedenlere duyurulur!... 

*** 

Ramazan ayı geldi. Nereden mi anlıyoruz; en çok yardım kolisi çağrıları ve iftar davetlerinden… Dayanışma adına bu çalışmaları destekliyorum. Ancak sadaka kültürü kazandırılarak yapılmasına karşıyım! 
İnsanlar her akşam bir yerde bedava yemeğe çağrılmamalı! İhtiyaç sahipleri ile ekmek bölüşülmeli!
İhtiyacı olmayan insanları meydanlarda toplayıp, ‘ben çok müthiş bir Ramazan buluşması yaptım, binlerce insana yemek verdim’ edasıyla, reklam yapmak Ramazan ruhuna aykırıdır! Ama bunu en çok yapan başta belediyeler haline geldi! Bu şaşa ve gösteriş yerine gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılmalıdır! Kaynaklar heba edilmemelidir! 

*** 

10-16 Mayıs tarihleri arasında farkındalık çalışmalarına imza atılan Engelliler Haftası yarın sona eriyor. Bir hafta boyunca bu konuya duyarlılık göstererek, engellilerin haberlerine daha fazla yer vermeye çalıştık. 
Onlar için yapılan çalışmalar hizmetten ziyade vitrin niteliği taşırken, sorunlarına, taleplerine ses olmaya uğraştık. 
Mersin’de ise bir dizi uluslararası etkinliğe imza atıldı!. Büyükşehir’in vizyonu büyük tabi…! Ancak gelin görün ki gözünün önündeki örmekten aciz yöneticilere büyük vizyon yetmiyor! Engelli yurttaşlar akülü araçlarını şarj edecek istasyonların önünde, arıza nedeniyle kuyruk olurken, başkan uçuyor! 
Bu başkan uçarken havadaki, ‘aynı insanlara birkaç defa araç veriliyor, ihtiyaç sahibine dağıtılacak araçlarda prosedür zorluğu çıkartılıyor, araçlar depolarda bekletiliyor’ gibi iddiaları da duymuyor!
Görmeyen, duymayan bu başkan bizim yazdıklarımızı da okumuyor! 
Peki ne yapıyor? Bildiğini! Bildiğini yapması için mi seçti bu halk onu oraya? Hayır! O zaman ya başkan değişecek, ya halk!

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 
  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA