SİYASET EKONOMİ SAĞLIK EĞİTİM YAZARLAR SPOR
 
 
 
 
image
Hediye EROĞLU

Tarih : 10.8.2018  E-Mail : heroglu33@hotmail.com


BİZ SENİ BEKLİYORUZ…

Sel oluyor, devleti suçla, dolar yükseliyor devleti suçla, kurban yok, fiyatlar uçmuş devleti suçla!... Oh ne ala memleket! 

İyi de güzel kardeşim senin hiç suçun yok mu? Sorgulamayan SEN, geleceği düşünmeyen SEN, günü kurtaran SEN, sorumluluklarını yerine getirmeyip, aflardan yararlanan SEN, hırsıza, arsıza göz yumup, ‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ diyen SEN, komşun mağdur olurken gemisini kurtaran kaptan olan SEN, aynı gemide olduğumuz unutup daha lüks bir kamaraya geçmek için eşinin, dostunun üzerine basıp yükselen, çoluğunun çocuğunun hakkı olan doğayı, tarihi talan ederlerken kafanı çeviren SEN; şimdi çıkmış ŞİKAYET EDİYORSUN!
İyi de ne yüzle?
Ülkenin gidişatına sevinmekle suçladıkların, dün de bugünde; gelecekten endişe duyup seni uyarmaya çalışanlardan başkası değilken, hala yüzsüzlük ile üste çıkıyorsun!

Senin ve dahi senin çocuğunun; barış, huzur ve refah dolu bir ülkede yaşaması için mücadele eden, işinden olan, ekmeğini, elini gözünü, hayatını kaybedenleri vatan haini ilan eden SEN, ‘şimdi ne olacak?’ diyorsun!
Gezi eylemlerinde bugünkü göstermen gereken duruşu gösterip doların fırladı diye, bugünleri görüp, tepki gösterenlerin, ses çıkaranların üzerine abanıp döve döve sesini kesen SEN, şimdi suspussun! 
Toprak, su, ağaç, hayvan katledilirken ‘yol gelecek, medeniyet gelecek, bunlar istemezükçüler’ nutukları ile naralar atan SEN, şimdi sel suları gelmişini geçmişini silip süpürdüğünde, kendi elinde yarattığın canavar karşısında ‘Allah’ım yardım et’ diyorsun!

Bende diyorum ki sen, ‘BİZ’ demeyi öğrenemediğin müddetçe bu gidişat düzelmez! Biz seni bekliyoruz… Gelsen de gelmesen de BİZ; barış, adil, huzurlu, refah dolu bir dünya için BİZ olmakta kararlıyız! 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 
  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA