“DOĞADAN HİKAYELER” SEYİRCİ İLE BULUŞTU


 

Arbens Sanat Çeto’nun Sahnesi’nin çocuk oyuncuları tarafından “Doğadan Hikayeler” oyunu sahnelendi. Aysel Yıldırım ve Bülent Sezgin’in yazdığı, ve Kerem Çiçek’in yönettiği oyun sonrasında sahneye çıkan Başkan Özyiğit, minik oyuncularla horon oynayarak sevinçlerine ortak oldu.

Haber Merkezi

Yenişehir’de bulunan Arbens Sanat Çeto’nun Sahnesi’nin Altan Erkekli Çocuk Grubu oyuncuları, üç aylık eğitim sonunda yeteneklerini sahneye aktardı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de minik tiyatrocularının sahneledikleri oyunu izledi. Başarılı performanslarıyla minik oyuncular, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. İnsanın doğaya olan olumsuz etkisinin anlatıldığı iki ana öyküden oluşan oyunun sonunda Başkan Özyiğit, sahneye çıkarak oyuncuları tebrik etti. Daha sonra çocuklarla birlikte horon oynayan Başkan Özyiğit, salonu dolduran seyircilerden büyük alkış aldı.

HEM GÜLDÜRDÜLER HEM EĞİTTİLER

Sahne alan minik oyuncuları performanslarından dolayı kutlayan Başkan Özyiğit, “Çocuklar bugün bize doğaya sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmamız için yaşam alanlarımıza sahip çıkmalıyız. Bugün burada kısıtlı imkanlarla çok güzel ve başarılı bir oyun sahnelerdiler. Bizleri hem düşündürdüler hem de güldürdüler. Genç oyuncularımızı tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Böyle bir çalışmayı yaptığı için Arbens Sanat’a ve salonu dolduran seyircilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Abdullah Özyiğit’’in oyunu izlemeye geldiği için mutlu olduklarını söyleyen Yönetmen Kerem Çiçek ise şöyle konuştu: “Bu çalışmalardaki amacımız, çocukların kendilerini keşfetmesi, özgüvenlerinin oluşması, yeteneklerinin ve algılamalarının güçlenmesi gibi alanlarda yaşama hazırlanmalarını sağlamaktır. Eğitimlerimizin semeresini de bu oyunla aldık. Gelecek güzel bir nesil için çocuklarını sanata yönlendiren velilerimize ve salonumuza gelerek oyunumuzu izleyen, çocuklarımızı sevindiren Yenişehir Belediye Başkanımız sayın Abdullah Özyiğit’e çok teşekkür ediyorum.”

Oyunda Beren Nil Öztürk, Bulut Uzun, Kaan Can Karaca, Elif Su Yaraşır, İrem Metinoğlu, Kaan Aksu, Harun Sabah Kösel, Simge Öztatar, Utku Deniz Duman, Akdora Yılmaz, Cem Deniz Yıldız, Demirhan Horoz, Sude Miray Aslan ve Arda Nevzat Özel rol aldı.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA