EĞİTİMCİLER SORUNLARINI GÜÇ BİRLİĞİ İLE ÇÖZECEK


 

Türkiye genelinde eğitim sektöründe yaşanan sorunların çözümü için Mersin ve Adana sektör temsilcileri güç birliğine gitti. Çukurova’da oluşturulacak lobinin önümüzdeki süreçte Ankara’ya taşınarak yurt geneline yayılması hedefleniyor.

Haber Merkezi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 28 No’lu Eğitim Hizmetleri Meslek Komitesi’nin girişimleriyle başlayan ortak komite toplantıları Adana’nın ardından Mersin’de devam etti. Güç birliği oluşturmak, ortak sorunlara ortak çözümler aramak adına MTSO 28 No’lu Eğitim Hizmetleri Meslek Komitesi ile Adana Ticaret Odası (ATO) 44 No’lu Özel Eğitim Kurumları Meslek Komitesi üyeleri ikinci toplantılarını Mersin’de gerçekleştirdi.

Toplantı’da 18 Şubat’ta Adana’da, 6 ilin katılımıyla düzenlenmesi planlanan ‘Eğitim Komiteleri Bölgesel Toplantısı’nın detayları ve burada ele alınabilecek gündem maddeleri konuşuldu.

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ ÇUKUROVA’DAN BAŞLAYACAK”

Çalışmalar hakkında Başkan Kızıltan’a bilgi veren MTSO 28 No’lu Komite Meclis Üyesi Tamer Güner şunları söyledi: “18 Şubat’ta Adana’da Mersin ve Adana’nın yanı sıra Hatay, Gaziantep, Osmaniye ve Kahramanmaraş’tan ilgili komitelerin katılımıyla düzenlenecek Eğitim Komiteleri Bölgesel Toplantısı’nın detaylarını görüşüyoruz. Bu bölgesel toplantı sonunda hazırlanacak olan deklarasyonu TOBB’a ileteceğiz. Ardından onların da 81 ilin eğitim temsilcilerini Ankara’da toplamalarını isteyeceğiz. Böylece sorunlarımızın çözümünü Çukurova Bölgesi’nden başlatmış olacağız. Güç birliği yaparsak sesimizi daha gür duyurup sonuca daha hızlı ulaşabileceğimize inanıyoruz.”

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE YÖN VERMELİYİZ”

MTSO 28 No’lu Komite Başkanı Mehmet Cahit Tunç ise sektör temsilcilerinin artık birbirini rakip olarak görmek yerine güçlerini birleştirme kararı aldığını söyledi. “Birlikte hareket etmek her konuda iyidir. Önümüzdeki günlerde güzel şeyler olacak” diyen Tunç, “Çalışmalarımızda siyasallaşmadan, insanları rahatsız etmeden, Türkiye’nin geleceğine yön vermeliyiz. Fırsat eşitliği mantığı ile ülke eğitim ve öğretimine yön vermek hepimizin boynunun borcudur” ifadelerini kullandı. İnsanlar yatırımlarını başka sektörlere kaydırırken eğitimcilerin elini taşın altına koyduğunu ve zor bir dönemden geçtiğini vurgulayan Tunç, “İşimiz çok zor. Akıl birliği yapmalıyız ki karşımızdaki muhataplarımız bizi daha çok dikkate alsın. Burada yapacağımız çalışmalardan çıkacak sonucu hep birlikte Ankara’ya taşırsak çözüme daha hızlı ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

Ardından düzenlenen toplantıda sektöre sağlanan eğitim – öğretim teşviklerinin düzenlenmesinden eğitmen maaşlarının düzenlemesine, eğitime hazırlık ödeneklerinden kurslara yönelik düzenlemelere kadar pek çok konu ele alındı.  

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA