GÖNÜLLÜ YANGINCILARA SERTİFİKALARI VERİLDİ


 

Haber Merkezi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Erdemli Orman İşletme Müdürlüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü, orman yangınlarıyla daha etkin ve hızlı mücadele etmek için hayata geçirdiği eğitimlere katılan gönüllülerin sertifikaları verildi.

Sertifika törenine Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Erdemli Orman İşletme Müdürü Murat Körlü, müdür yardımcısı, şefler ve gönüllü vatandaşlar katıldılar.

Erdemli’de 76 kişinin müracaat ettiği ancak pandemi nedeni ile 38 kişinin eğitim görüp sertifika almaya hak kazandığı törende Bölge Müdürü Akduman, gönüllü yapılan her çabanın başarıya ulaşacağından hareketle, orman yangınlarının yüksek risk içeren bir mücadele olduğunu, bu nedenle orman yangınlarında görev alacak gönüllülerin sunacağı hizmeti önemsediklerini vurguladı.

Yangın gönüllülerine Halkeğitim aracılığı ile eğitim verilerek sertifika almaya hak kazananlara sertifikaları ve yangın koruyucu malzemeleri verildi.

Mersin genelinde 704 kişinin başvurduğu eğitimler, Covid-19 salgınından dolayı, 450 kişiye verilebildi. Eğitimler Halk Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü tarihe kadar ertelendi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  
  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA