İŞÇİLERİN TALEPLERİNE ‘GÖZALTI’ CEVABI


 

AYŞENUR ÖNAL

Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) ile yevmiye konusunda anlaşmaya varamayan Çukurova Bölgesi tarım işçilerine iş bırakma çağrısı yapan Güvencesiz İşçi Derneği (GİŞ-Der) Başkanı Abdulselam Kutlu ve kimliği bilinmeye 2 kişi gözaltına alındı.

“PANDEMİDEN DEĞİL, BARİ AÇLIKTAN EVDE ÖLELİM”

Mersin’de ki gözaltının ardından Tarsus, Ceyhan ve Erzin’de ki dernek başkanlarının da tehdit edildiğini belirten Tarsus Paketleme ve Tarım İşçileri Derneği (TAPATARİD) üyeleri; grev kararının dernekler tarafından değil, işçiler tarafından alındığını vurguladı. “Pandemi döneminde 45 derece sıcağın altında ölmek istemiyoruz” diyen tarım işçilerinin, “Pandemiden değil, bari açlıktan evde ölelim” diyerek, grev kararı aldıkları belirtildi.

AKİB ile her yılın Ağustos ayında tüm dernekler ile ortak bir şekilde yevmiye zamları için masaya oturduklarını açıklayan TAPATARİD, bu yıl ki zam talebine AKİB’den kimsenin yanıt vermediğini ve işçilerinde az para ile çalışmak istemediği için grev kararına çıkıldığını belirtti.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA