CHP’Lİ ANTMEN “TAHİR ELÇİ’YE SAHİP ÇIKMAK TARİHSEL DEĞERLERE SAHİP ÇIKMAKTIR”


 

Haber Merkezi

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin 28 Kasım 2015 tarihinde Sur’da yaptığı açıklamanın ardından çıkan çatışmada yaşamını yitirmesiyle ilgili 5 yıl sonra açılan davanın ilk duruşması yarın görülecek. Kendisi de Eski Mersin Barosu Başkanı olan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de duruşmaya katılmak üzere Diyarbakır’da bulunacak.

Antmen, Tahir Elçi’nin son sözlerini hatırlatarak, “Barış Elçisi Tahir Elçi ne diyordu? ‘Tarihine, tarihsel değerlerine sahip çıkmayan toplumlar doğru ve güvenli bir gelecek de kuramazlar.’ Bizler de Barış elçisine sahip çıkmak için Diyarbakır’da olacağız. Çünkü Tahir Elçi’ye sahip çıkmak bu toprakların tarihsel değerlerine sahip çıkmak demektir.” dedi.

Alpay Antmen, Tahir Elçi’nin, hayatını insan hakları mücadelesine verdiğini ve bütün söylemlerinin barış ve kardeşlik üzerine kurulu bir insan olduğunu belirterek “Asla silahlı mücadeleye onay vermeyen, terörün her türlüsüne karşı, insan hayatını her şeyden üstün tutan gerçek bir demokrat insandı. Hukukun üstünlüğü ve kardeşlik için çalışan birisiydi. Elçi’nin katledilmesi ülke tarihinde kocaman kara bir lekedir. Bu leke ancak bu cinayet aydınlatılarak temizlenebilir. Katiller sadece Tahir Elçi’yi değil; onunla birlikte beyaz barış güvercinlerini de vurdular. Bu geçen 5 senede doğru dürüst bir soruşturma yapılmadı. Gerçeklerin üzeri baz karanlık eller tarafından örtülmek istendi.” ifadelerini kullandı.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA