GÜLNAR’DA ÜRETİCİLER İÇİN YOLLARA BAKIM YAPILDI


 

Haber Merkezi

Kış mevsiminde zarar gören arazi yollarında seferberlik başlatan Gülnar Belediyesi, özellikle üreticilerin tarlalarına daha rahat ve kolay ulaşımı için ilçe genelinde stabilize yol çalışması ve büz döşeme çalışması yaparak çiftçinin, üretim yolundaki engellerini bir bir kaldırıyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında hasar gören ve tarım araçlarının geçmesine engel teşkil edecek durumdaki yollarda stabilize yol yapım çalışması, tesviye, şarampol açma, büz döşeme işlemleri gerçekleştiriliyor.  Çalışmaların adresi ise bu kez elma üretiminde aromasıyla, doğallığıyla önde gelen Gülnar ilçemize bağlı Yarmasu Mahallesi oldu.

GÜLNAR BELEDİYESİ HER ZAMAN ÜRETİCİNİN YANINDA

İlçe ekonomisine katkı sunan her bireyin, çiftçilerin ve emeklerinin çok kıymetli olduğunu belirten Gülnar Belediye Başkanımız Alpaslan Ünüvar ; özellikle kış mevsiminde meydana gelen yağışlardan dolayı arazi yollarında bozulmalar yaşandığını, bundan dolayı çiftçilerin tarlalarına ulaşımında zorluklar yaşadığını söyledi.

Başkan Ünüvar; “Üreticilerin bağ, bahçe ve tarlalarına daha rahat ve kolay ulaşımı için arazi yollarındaki hasarları onarmak için elimizden geleni yapıyoruz.   Şu anda da Yarmasu mahallemizde ilçe ekonomimize büyük katkısı olan elma üreticilerimizin yollarında meydana gelen bozuklukları gideriyoruz.  Ekiplerimiz tarafından şu anda Yarmasu Mahallemizde stabilize yol çalışmalarımız ve kendi tesisimizde ürettiğimiz büz döşeme çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Sadece Yarmasu Mahallemizde yılda yaklaşık 20.000 ton elma rekolte sağlanıyor. İlçemiz genelinde ise 40.000 ton rekolte sağlanıyor.  İlçemizde yayla şartlarında yetiştirilen elma, kalitesi ile öne çıkıyor. İlçemizin yayla şartlarına sahip olması ve taban suyu seviyesinin uygun olması nedeniyle elma yetiştiriciliğinde sulamaya ihtiyaç duyulmuyor.  Elmaların kıraç (Sulamaya ihtiyaç duyulmadan ) olarak yetişmesinden dolayı Gülnar elması, tadı ve rengi ile büyük beğeni topluyor.  Gülnar Belediyesi tüm imkanlarıyla üreticinin yanında olmaya devam edecek. Tüm çiftçilerimize bol, bereketli ve kazançlı bir üretim yılı diliyorum” dedi.

Yarmasu Mahallesi Muhtarı Mustafa Güneş yaptığı açıklamada ; “ Bizim bölgemizin gelir kaynağı bilindiği gibi elmadır. Elma üreticilerimizin tarımsal alanlarına giden yollarda Gülnar Belediyemiz tarafından hummalı bir çalışma başlatıldı. Çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Gerek stabilize yol bakım çalışmaları, gerekse beton büz döşeme çalışmaları yapılarak üreticilerimiz tarlalarına ulaşımı kolaylaşıyor” dedi.

   
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA