MECLİSTE COVİD-19 PANİĞİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MECLİSTE COVİD-19 PANİĞİ


 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ni koronavirüs korkusu sardı! Meclis üyelerinin önlemlerin arttırılması talebi kabul edildi. Toplantılara artık sadece meclis üyeleri, bürokratlar ve basın mensuplar katılacak!

GİZEM EKİCİ

 

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeni tip koronavirüs Covid - 19 salgını korkusu yaşanıyor. Önceki gün yapılan oturumda karantinadaki bazı meclis üyeleri toplantıya katılamadı. AKP’li Meclis Üyesi Ali Yılmaz ise toplantıya katılmama nedeni olarak Covid-19 için salonda yeterince önlem alınmamasını sundu.

 

ÖNLEM ÇAĞRISI!

Yılmaz’ın katılmama mazeretine destek veren HDP’li Meclis Üyesi Ali Tanrıverdi, “Bunun açıklığa kavuşması gerek, salonumuz gerçekten pandemi koşullarına uygun mudur? Eğer uygun değilse ne gibi ek önlemler alınabilir? Şimdi biz bunu doğrudan oy birliği ile onayladığımız zaman o mazereti doğrudan kabul etmiş oluyoruz. Bunun açıklığa kavuşması gerek diye düşünüyorum” dedi.

 

ARTIK MECLİSE BELİRLİ KİŞİLER KATILACAK!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ise, “Salonumuz pandemi kurallarına uygun hale getirilerek toplantıları yapıyoruz. Maske kullanımında oturma mesafelerinden sosyal mesafeye, hijyene kadar alınabilecek her türlü tedbirleri alıyoruz. Ancak şu olabilir; bir daha ki toplantıya sayın meclis üyeler, bürokratlar ve basın mensupları dışında izleyici alınmayacak. Buradan da duyurmuş olayım. Ama şu anda bile pandemi kurallarına en üst seviyede riayet edildiği bir salonda bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz” diye duyurdu.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA