MERSİN TİCARET BORASISINDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MERSİN TİCARET BORASISINDAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ


 

Pandemi sürecinde uzaktan eğitim yapmak durumunda kalan, ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılmak üzere Mersin Ticaret Borsası tarafından, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca’ya 110 adet klavyeli tablet teslim edildi.

GİZEM EKİCİ

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan kampanyaya bir destek de Mersin Ticaret Borsasından geldi. Ticaret Borsası tarafından temin edilen 55 ve TOBB tarafından gönderilen 55 olmak üzere toplam 110 adet klavyeli tablet bilgisayar, ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

İl Müdür Koca yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, bildiğiniz gibi yüz yüze eğitim yapılamamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığımız, birkaç ay öncesinden, maddi imkanları araştırılan, gerçekten ihtiyacı olan öğrencilerin araştırmasını yapıp ihtiyacı olan öğrencileri tespit etmiş olup bu öğrencilerimize, uzaktan eğitim sürecinde kullanabilmeleri amacıyla tabletler dağıtmıştır.  Bu gün de aynı doğrultuda öğrencilerimize desteklerini esirgemeyen Mersin Ticaret Borsası Başkanı Ö. Abdullah Özdemir ve ekibine şahsım ve öğrencilerimiz adına teşekkürler ediyorum. Sizlere EBA'dan bahsetmek istiyorum. Bir eğitim bilişim ağı olan EBA, günümüz dünyasında en gelişmiş, en büyük, en çok tıklanan bir eğitim sistemidir. EBA'da öğrencilerimizin tüm eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak dersler bulunmaktadır. Dersler ve konular farklı farklı öğretmenler tarafından anlatılmaktadır. Öğrencilerimiz EBA eğitim sisteminden yararlandıkları sürece ek olarak takviye derslerine ve kurslara ihtiyaç duymayacaklardır" dedi.

 

“EN GÜZEL YATIRIM ÇOCUKLARIMIZA YAPILAN YATIRIMDIR”

MTB Başkanı Ö. Abdullah Özdemir de, “Son bir yıldır pandemi nedeniyle içerisinden geçmekte olduğumuz süreç her alanda tüm yaşam alışkanlıklarımızı derinden etkiledi. En çok etkilenen alanların başında ise hiç şüphesiz çocuklarımızın eğitim bulunmaktadır. Sosyal sorumluluk bilinci, bu dönemde şimdiye kadar olduğundan çok daha önemli bir kavram haline geldi. Bu bakış açısı ile ülkemiz iş dünyasının çatı örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde taşın altına elimizi koymak istedik. Online eğitim gören ama bilgisayar alacak maddi imkanı bulunmayan öğrencilerimizin bu ihtiyaçlarını karşılamanın en öncelikli sorumluluğumuz olduğunu düşündük.

Çocuklar geleceğimizin güvencesidir. Dolayısıyla en güzel yatırım çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Şu an Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince 55 ve Mersin Ticaret Borsamızca da 55 olmak üzere toplam 110 adet klavyeli tableti öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi için sunmak istedik. Bu amacın en uygun şekilde yerine gelmesinde desteklerini esirgemeyen kıymetli Mersin İl Milli Eğitim Müdürümüze de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun sözleriyle ‘Biz hep birlikte Türkiye'yiz’ hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA