HUKUK SKANDALI 386 KİŞİYİ İŞSİZ BIRAKTI!


 

konkordato sürecinde olan Ortadoğu Hastanesinin yeni ödeme planı başvurusu mahkeme tarafından reddedildi. Hastane yönetimi durumu hukuk skandalı olarak tanımlarken, Ramazan Bayramı öncesi 386 personel işsiz kaldı!

Haber Merkezi

 

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu, Hastanenin Konkordato sürecine ilişkin açıklama yaptı.

 

"PROJE REDDEDİLDİ"

Yönetim Kurulu, “Mal varlığı terki yapılarak, konkordato sürecinde olan hastanemiz, mevcut kayıtlı borç miktarının 1/3’ünü ödeyerek, tüm rehinli alacaklarının borcunu üstlenen firma ile hastaneye ortak olma konusunda anlaşmıştır. Yeni bir yapılanma ile alacaklarından feragat etmesine rağmen böyle bir finansal gücün hastanemize katacağı katma değerle, diğer alacaklarının ödenmesi konusunda mutabakata varmıştık. Bu yeni ortaklıkla ödeme sisteminin daha güçlü yapılacağı planlanırken, Mersin 1. Asliye Ticaret Mahkemesine, tenzilatsız vade konkordatosuna geçiş için proje sunulmuş, projemiz güçlü ortaklık yapısı, alacak feragat taahhütnamesine rağmen mahkeme tarafından kötü niyetli olarak değerlendirilmiştir"

 

“386 PERSONEL İŞSİZ KALDI"

Yönetim Kurulu, “Ramazan bayramının arife günü bu talebimiz reddedilmiştir. Bu bir hukuk skandalıdır. Konkordato projeleri özünde alacaklı ile borçlunun anlaşması için imkan tanıyan projelerdir. Hiç bir bilirkişiye geçici süreler verilip, detaylı incelemeye sokulmadan verilen bu karar hastanemizde çalışan 386 personelin Ramazan Bayramına girerken işsiz kalmasına sebep olmuştur. Hastanemiz bünyesinde yatan 40 yoğun bakım hastası, 35 ameliyat olan hastamız da bu karardan dolayı mağduriyet yaşayacaktır"

 

“BU KARARI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Hastane Yönetim Kurulu, “Bu hukuk skandalıyla Pazartesi itibariyle hasta alımını ve planlanmış bütün ameliyatları iptal etmek zorundayız. Kurumların yaşaması için planlanmış bir kanun, kurumların bayram arifesinde kapatılmasına sebep olmuştur. Hemşireler gününde, hastanemizde çalışan 187 hemşire sağlık çalışanı arife gününde işsiz kalmıştır. Alacaklıların alacaklarına ulaşması da daha zorlu süreçlere bırakılmıştır. Bu kararı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA