“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ BİZİM!!! VAZGEÇMİYORUZ”


 

GİZEM EKİCİ

 

Mersin Kent Konseyi, 1 Temmuz’da İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılacak olmasına karşı tepkisini yeniden haykırdı.

Konsey binasında yapılan basın açıklamasını okuyan Kadın ve Siyaset Komisyonu Sözcüsü İlksen Sorguç Dinçer, şiddetten uzak, eşit ve özgür yaşamaya dair taleplerinden vazgeçmediklerini söyledi. “Toplumsal cinsiyet eşitliğini hayatın her alanında hayata geçirme çabamızdan ve eşitliğin tesisi için uygulanması gereken politikaları talep etmekten vazgeçmiyoruz!” diyen Dinçer, “Hayatlarımızdan, eşitlikten ve haklarımızdan vazgeçmiyoruz! Ardında geniş bir toplumsal mutabakat olan İstanbul Sözleşmesi'nden tek bir kişinin kararı ile hukuksuzca çıkılmasını kabul etmiyoruz! Erkek şiddetinin ve çocuk istismarının önlenmesini; kadınlarının, çocukların ve LGBTI+"ların şiddete karşı Korunmasını şiddet faillerinin yargılanması ve cinsiyet eşitliğine dayalı politikalar geliştirilmesini devletin anayasal bir yükümlülüğü olarak görüyor ve bu yükümlülükten geri çekilmesini kabul etmiyoruz! Kadına yönelik şiddetin önlenmesinin "vicdanlara bırakılmasını kabul etmiyoruz! 6284 sayılı kanunun tam olarak uygulanmamasını, TCK 103. maddesinde değişiklik yapılmaya çalışılarak çocuk istismarı faillerine yönelik af çıkarma girişimlerini kabul etmiyoruz! Uzun yıllar verdiğimiz mücadele sonucu kazandığımız haklarımıza hep beraber sahip çıkacağımızı haykırmaya devam ediyoruz! Haklarımıza ve hayatlarımıza yönelik saldırılara karşı birlikte ve çok güçlü olduğumuzu biliyor ve haykırmaya devam ediyoruz:

İstanbul Sözleşmesi bizim. Vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi bizim, İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesini uygula. İstanbul Sözleşmesi bizim. Vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi kadınların temel hak ve özgürlüklerin teminatıdır. İstanbul Sözleşmesi bizimdir. Vazgeçmiyoruz. Haklarımızdan ve yaşamlarımızdan vazgeçmiyoruz. İstanbul Sözleşmesi fesh edilemez. İstanbul Sözleşmesi yaşatır. TBMM’yi yok sayan gece operasyonunu kabul etmiyoruz. Yok hükmündedir” dedi. 

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA