BİR TON KOKAİNİN ALICISI KİM?


 

Haber Merkezi

 

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan'ın son günlerde sıklıkla kamuoyu gündemine gelen kokain ticaretine ve Mersin Limanı'nda kokain yakalanması üzerine İçişleri Bakanlığına yönelik TBMM Başkanlığına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle soru önergesi verdi.

Kurtulan önergesinde, “Son günlerde Türkiye’deki limanların da adının sıklıkla geçtiği kokain ticareti ve rotasına yönelik iddialar ve iddialarda bahsi geçen kokain miktarı rekor seviyelere ulaşmıştır. Adı geçen Mersin Limanı tonlarca kokainin varış noktası olarak açıklanmakla birlikte, geçtiğimiz günlerde de Türkiye tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonunun yapıldığı liman olarak açıklanmıştır.


“TESLİM ALACAK KİŞİ/ŞİRKET HAKKINDA SORUŞTURMA/İNCELEME BAŞLATILDI MI?”

İddialar bağlamında; 16 Haziran 2021 tarihinde Ekvador'dan Mersin Limanı'na getirilen muz

yüklü konteynerlerde yakalanan toplam 1 ton 300 kilo kokainin Türkiye’deki alıcısı kimdir? Konteynerlerin belgelerinde teslim edilecek kişi/şirketin kamuoyuna açıklanmamasının gerekçesi nedir? Başlatılan soruşturmada gözaltına alınanlar kimlerdir? Gözaltına alınanların bağlantıda bulunduğu kişiler kimlerdir?

İzmir limanına geleceği iddia edilen 4.9 ton kokain ile ilgili soruşturma başlatılmış mıdır? 5 ton kokainin nereden geleceği ve İzmir’de kim tarafından teslim alınacağı açığa çıkarılmış mıdır? Teslim alacak kişi/şirket hakkında soruşturma/inceleme başlatılmış mıdır?

Son durağı Mersin olan gemide 616 paket kokainin Panama’da yakalandığı haberleri sonrası başlatılan bir soruşturma var mıdır? Başlatıldıysa, bahsi geçen kokainin Türkiye’deki alıcısı kimdir?”

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA