YENİ BARO BAŞKANI ÖZDEMİR: “MESAJI ALDIM”


 

Üyesi bulunan 2 bin 657 avukattan bine yakının seçimlere katılmadığı Mersin Barosu’nda yeni başkan Gazi Özdemir mazbatasını alarak göreve başladı. İki listenin yarıştığı seçimler sonucu yönetim karma oluşurken Özdemir, “Biz Mersin Barosu’nun bize verdiği mesajı anladık ve farkındayız. Mersin Barosu’nu birlikte yöneteceğiz” dedi.

HEDİYE EROĞLU

 

Mersin Barosu’nda hafta sonu gerçekleşen olağanüstü genel kurulda 796 oy alarak başkanlığına seçilen Gazi Özdemir mazbatasını alarak 2021-2022 yılı için görevine başladı.

Divan üyelerinin ve avukatların yoğun katılımıyla Mersin Adliyesi baro odasında gerçekleşen mazbata törenine seçimde yarıştığı önceki Başkan Bilgin Yeşilboğaz da katıldı. Baro Başkanı Gazi Özdemir mazbatasını Divan Başkanı Sami Dündar’dan teslim aldı.

Divan Başkanı Sami Dündar konuşmasında, seçimlerin Mersin Barosu’na yakışır,  demokratik bir şekilde yapıldığını belirterek, “Bu seçimin kazananı kaybedeni yok. Bu bir teslimidir. Bayrağı teslim alan arkadaşımızın baroyu en üst seviyeye çıkaracağından eminim. Yeni yönetimi ve diğer kurullardaki meslektaşlarımızı tebrik ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

 

YEŞİLBOĞAZ: “YANLARINDAYIM UMARIMK ÇITAYI DAHA YÜKSEĞE ÇIKARTILAR”

Eski Başkan Yeşilboğaz da, yeni seçilen meslektaşlarını tebrik ederek, başarılar diledi. “Biz ne yaptıysak Mersin Barosu, meslektaşlarımız adına yaptık. Önemli olan Mersin Barosu dedik. Mersin Barosu’nu kuruluş felsefesine döndürmeye çalıştık. Kurumsal ve tutarlı bir baro haline getirmeye çalıştık ve bunda da siz meslektaşlarımız ve ekip arkadaşlarımızın desteği çok önemliydi. Yoksa tek başıma başarmam mümkün değildi. Mersin Barosu şuan da kentte ve ülkede öncü barolardan biri. Umarım bu çıtayı daha da yükseltiler. Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyor, yanlarında olacağımı buradan bir kez daha deklare ediyorum. Burada önemli olan Mersin Barosu ve Mersin Barosu ailesinin kazanması. Hep birlikte kazandık” diye konuştu.

 

“ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ”

Yeni seçilen yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetleme kurulu ve Türkiye Barolar Birliği Delegelerinin tanıtılmasının ardından mazbatasını alan Baro Başkanı Gazi Özdemir konuşmasına “Pazar günü gerçekleştirmiş olduğumuz seçimlerimize katılım sağlayan tüm meslektaşlarıma ve seçimimizin şölen havasında geçmesine katkı veren, başkan adayları ile birlikte kurullara aday olan arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür etmek isterim. Ayrıca; önceki dönemde görev yapmış bora başkanımız ile birlikte kurullarda, komisyonlarda ve merkezlerde görev alan tüm arkadaşlarıma da emeklerinden ve baromuza vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ederim. Yine sandıkta, şahsıma ve ekip arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz teveccüh için de hepinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim. Seçim sürecinde emek ve mesai harcayan kurullara aday arkadaşlarım ile birlikte tüm çalışma ekibimize, dostlarıma, arkadaşlarıma ve seçim sürecinde her daim destekçim olan aileme de teşekkürü bir borç bilirim.

 

“GÖREVİMİZİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEĞİZ”

Bizler için görev emri niteliğinde olan bu seçim sonuçları ile almış olduğumuz onurlu görevin sorumluluklarının farkındayız ve ilk günden bu yana söylediğimiz gibi, baromuzu çoğunlukçu değil çoğulcu bir anlayışla hep birlikte yöneterek bu görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Bizler bu göreve; Meslektaşlarımızın gün geçtikçe artmakta olan problemlerine çare bulmak için, toplumsal sorunların tamamıyla mücadele etmek için, insan haklarını, kadın haklarını, çocuk haklarını, hayvan haklarını, çevre haklarını daha yüksek sesle savunabilmek için, geldik. Bunun için de zaman kaybetmeden hedeflerimizi gerçekleştirmek adına çalışmalarımıza başlayacak, Mersin’de; Mersin Barosu ‘var’ dedirteceğiz.

 

“HİÇBİR TAHAKKÜM ALTINDA KALMAYACAĞIZ”

Mersin Barosu'nun kurumsal kimliğinin gereği olarak da karşımızda hangi siyasi otorite olursa olsun, hiçbir tahakküm altında kalmadan, her daim hukukun üstünlüğünü koruyacak, Cumhuriyetimizin kazanımlarına, laik, sosyal hukuk devleti anlayışına sahip çıkacak ve mesleğimizi hak ettiği yere getirmek için elimizi hiçbir çaba ve fedakârlıktan kaçınmayacağız. Görevde bulunduğumuz sürece yolumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açmış olduğu, aydınlık geleceğe giden adalet ve demokrasi yolu, bu yoldaki pusulamız da yine Ulu Önderimizin ilke ve inkılapları olacaktır. Biz Mersin Barosu’nun bize verdiği mesajı anladık ve farkındayız. Mersin Barosu’nu birlikte yöneteceğiz. Seçim sonuçlarının; başta siz değerli meslektaşlarım olmak üzere tüm Mersinimize hayırlı olmasını diler, katılımınız ve destekleriniz için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

   


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA