AKDENンZ SAHンL YOLU誰DA SONA YAKLA゙ILIYOR


 

Mersin-Antalya arasndaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düürecek projedeki tünellerde çalmalar sürüyor.

Mersin-Antalya arasndaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabndaki tünellerde çalmalar sürüyor. Mersin-Antalya D-400 Karayolunda 11 saat süren zorlu yolculuk, Akdeniz sahil projesinin tamamlanmasyla 5 saate inecek.

Mersin’den Antalya’ya gitmek isteyen otomobil sürücüleri, eski yoldaki dik rampalar ve birbiri ardna sralanan keskin virajlar nedeniyle 7-8 saat süre harcamaktan, tr sürücüleri 11-12 saat direksiyon banda zaman geçirmekten kurtulacak.

Silifke-Taucu-Aydnck-Anamur-13. Bölge Hududu Devlet Yolu (Akdeniz Sahil Yolu) Projesi kapsamnda Mersin'deki baz tanmazlar acele kamulatrlacak. Konuya ilikin Cumhurbakan Karar, Resmi Gazete'de yaymland. Buna göre, söz konusu proje kapsamnda, Mersin'in Anamur, Bozyaz, Aydnck, Gülnar ve Silifke ilçelerindeki baz tanmazlarn Karayollar Genel Müdürlüü tarafndan acele kamulatrlmasna karar verildi.

AK Parti Silifke ンlçe Bakan Mehmet Emin Kurt, Silifke-Antalya yolunun acele kamulatrma karar çkt için Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’a teekkür etti. Kurt, acele kamulatrma kararnn çkmasyla yollarn biran önce biterek vatandan hizmetine açlacan söyledi. Kurt, “11 Eylül tarihinde Resmi Gazetede yaymlanan Silifke-Antalya yolunun acele kamulatrma iinin çkt için öncelikle Cumhurbakanmza teekkür ediyoruz. Silifke Antalya yolu üzerinde çalmalar hzl bir ekilde devam etmektedir. ンlçemiz snrlar içerisinde 4 tane tünel imiz olacaktr yol bittiinde. Tünel çalmalar hzl bir ekilde devam etmektedir. Acele kamulatrma sayesinde de ilerin daha hzl olacana inanmaktayz. Ayrca Silifke-Mut yolu üzerinde ise 8 tünelimiz, 6 viyadüümüz bulunmaktadr. Bu çalmalarda hzl bir ekilde devam etmektedir. En ksa zamanda bitirilerek vatandalarmzn hizmetine açlacandan hiç üphemiz yoktur. Biran önce bu yollar bittiinde ンç Anadolu ile Akdeniz sahil yolundan ilçemiz ve yöreye hizmetlerin ve ticari gelimelerin hzla olacan düünmekteyiz. Dört gözle bu çalmalarn bitmesini arzu ediyoruz. ンnallah ksa zamanda biteceinden de üphemiz bulunmamaktadr” dedi. (ンha)

   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!  HABERCン GAZETESン
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCン SPOR
 


  BンK ンLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NヨBETヌン ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com yesidir

 
         
ANASAYFA HABER AR゙ンVン KワNYE ンLETン゙ンM GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com ゥ Copyright 2016-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA