GEÇİNEMİYORUZ EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

GEÇİNEMİYORUZ EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ


 

Mersin Pozcu’da gerçekleştirilen

HEDİYE EROĞLU

 

Döviz kurundaki anormal artışa tepki olarak sokağa çıkan yurttaşlar, 'Hükümet istifa' sloganıyla sokak eylemlerini sürdürüyor. Mersin’de de akşam saatlerinde Pozcu Platin önünde bir araya gelen vatandaşlar, yanlış ekonomi politikalarını protesto etmek istedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Toplumsal Özgür Partisi (TÖP), Halkevleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde sık sık, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Hükümet istifa”, ve “AKP halka hesap verecek” sloganları atıldı.

 “Yeter artık, geçinemiyoruz, istifa” pankartının açıldığı eylemde, “Yargılanacaksınız”, “Batırdınız”, “Saray sebep dolar sonuç” dövizleri taşınan eylemde yürümek isteyen kitleye polis müdahale etti. Müdahale sırasında polis kalkanlarla kitleyi itelerken, TİP Mersin İl Başkanı Uğurcan Esiroğlu, TİP üyeleri Alican Coşkun ve Sergen Gerger gözaltına alındı.   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA