MERSンN BAROSU ATA誰IN HUZURUNA ヌIKTI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MERSンN BAROSU ATA誰IN HUZURUNA ヌIKTI


 

Haber Merkezi

 

Mersin Barosu’nda geçen yl Temmuz aynda seçimi kazanarak göreve gelen yeni yönetim Ankara’ya giderek Antkabir’i ziyaret etti. Ata’n huzuruna çkan Baro heyetinde Bakan Gazi Özdemir ile yönetim kurulu üyeleri ve Türkiye Barolar Birlii (TBB) delegeleri yer ald.

Konuyla ilgili Baro’dan yaplan açklamada Aslanl Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine gelen heyet, burada çelenk koyarak sayg duruunda bulunduktan sonra Misak- Milli Kulesi’ne geçti.

Baro Bakan Gazi Özdemir Antkabir Özel Defteri’ne unlar yazd: “Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu, Bamszlmzn Mimar Ölümsüz Gazi Mustafa Kemâl Atatürk,

14 Temmuz 2021 tarihinde Mersin Barosu Bakan, yönetim kurulu üyeleri, TBB delegeleri, disiplin kurulu ve denetleme kurulu üyeleri olarak seçilmemiz vesilesiyle; Mersin Barosu Bakan, yönetim kurulu ve TBB delegeleri olarak, ilke ve devrimlerinizin ylmaz savunucusu olduumuzu eref ve onurla bir kez daha belirtmek üzere manevi huzurunuzda olmann mutluluunu ve onurunu yaamaktayz.

Sizin azim ve kararllnz ile yürüttüünüz kurtulu ve bamszlk mücadelesi sonrasnda bugün fikri ve vicdan hür hukukçular olarak milletimizin hizmetindeyiz.

Aziz Atam, hukukçular olarak yolumuz adalet, özgürlük, demokrasi, bilim ve cumhuriyet yoludur. Hedefimiz, hukukun üstünlüünü ve Cumhuriyeti ilelebet yaatmaktr. Adalet mülkün temeli ise, adaleti sizden aldmz sonsuz umut ve güvenle baki klacaz. Bizlere gösterdiiniz muasr medeniyetler seviyesine ilerlemeye inançla ve gururla devam ediyoruz. Gelecekte çocuklarmza aydnlk, laik, demokratik, özgür ve her bir bireyin temel haklarnn korunduu yaanabilir bir ülke brakmak size en büyük borcumuzdur. Bu borcu ödemek için muhtaç olduumuz kudret, damarlarmzdaki asil kanda mevcuttur!

Ülkemizin sosyal, ekonomik, salk ve hukuk alannda hiç olmad kadar zor süreçten geçtii bu günlerde; sizi daha çok aryor ve daha çok özlüyoruz.

Mersin Barosu; tüm avukatlar ile birlikte, Cumhuriyeti korumaya ve yüceltmeye, adalete nefer olmaya, temel hak ve özgürlükleri savunmaya bugün olduu gibi yarn da devam edecektir.

Cumhuriyetimizin, laik ve sosyal hukuk devletimizin ylmaz savunucular olmaya devam edeceimize söz veriyor, sizi bir kez daha sevgi ve ükranla anyor, aziz hatranz önünde saygyla eiliyoruz. Ruhunuz ad olsun aziz Atam”.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

  HABERCン GAZETESン
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCン SPOR
 


  BンK ンLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NヨBETヌン ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com yesidir

 
         
ANASAYFA HABER AR゙ンVン KワNYE ンLETン゙ンM GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com ゥ Copyright 2016-2022 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA