DOĞALGAZ KESİNTİSİNİN NEDENİ BÜYÜKŞEHİR ÇIKTI! | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

DOĞALGAZ KESİNTİSİNİN NEDENİ BÜYÜKŞEHİR ÇIKTI!


 

Soğuk kış günlerinde olmamıza rağmen dün Mezitli ve Yenişehir’de 40 bin 955 konuta gaz verilmedi. Kesintinin nedeninin ise Büyükşehir Belediyesi’nin Göçmen Kavşağı mevkiinde başlayan katlı kavşak çalışması esnasında doğal gaz şebekesine hasar verilmesinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Haber Merkezi

 

Aksa Doğalgaz’dan, Mersin’de Mezitli ve Yenişehir ilçelerindeki gaz kesintisi ile ilgili açıklama geldi. Açıklamada kesintinin Göçmen Kavşağı mevkiinde başlayan katlı kavşak çalışması esnasında doğal gaz şebekesine hasar verilmesi sebebiyle yaşandığı bildirildi.

Açıklamada, “13 Ocak 2022 tarihinde saat 13.40’ta, Mersin ilinin Yenişehir ilçesine bağlı Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı Göçmen Kavşağı mevkiinde katlı kavşak çalışması esnasında doğal gaz şebekemize hasar verilmesi sebebiyle doğal gaz acil müdahale ekiplerimiz tarafından olay yerine hızla intikal sağlanmıştır. Ekiplerimizin gerekli tüm güvenlik tedbirlerini alarak şebeke hasar bölgesine müdahale etmesi sonrası saat 16.25 itibarı ile hasar sebebiyle oluşan doğal gaz çıkışı kontrol altına alınmış ve hat hasarının onarım işlemi saat 17.30 itibarıyla tamamlanmıştır.

Şebekemize verilen bu hasar sebebiyle Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde 4 bin 759 adet bina ve 40 bin 955 adet konuta gaz arzı verilememiştir. Konutlarında doğal gaz arzı sağlanamayan abonelerimize kısa mesaj ile konu hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Gaz arzı verilemeyen bölgelere saat 19.00 itibarıyla kademeli olarak gaz arzı sağlanmaya başlanmıştır. Her bir binaya ve konuta abonelerimizin güvenliği açısından kontrollü şekilde gaz arzı sağlanacağından gazlama işleminin 14 Ocak saat 18.00’e kadar tamamlanması hedeflenmektedir. Gaz arzı tekrar sağlanan konutlarda evlerinde bulunmayan abonelerimizin sayaç vanaları kapalı konumda bırakılacaktır. Abonelerimizin kesinti süresince doğal gaz yakıcı cihazlarını ve sayaç vanalarını kapalı konumda tutmaları güvenli gaz arzının sağlanması açısından önem arz etmektedir” denildi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA