MUHTARLARA MOBİL SU TANKI DAĞITILDI | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 

MUHTARLARA MOBİL SU TANKI DAĞITILDI


 

Haber Merkezi

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Anamur İşletme Müdürlüğüne bağlı Bozdoğan ve Çaltıbükü mahallelerine orman yangınlarına karşı ilk müdahalede kullanılmak üzere, su tankeri dağıtıldı.

Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş ve teknik ekip, Bozdoğan Muhtarı Mevlüt Yılmaz ve Çaltıbükü Muhtarı Nazım Saydam’a tankları teslim etmeden önce müdürlük bahçesinde muhtarlara kullanım eğitimi verdi. Verilen eğitimde, önce genel güvenliğe dikkat çekildi. Traktörlerle çekilerek taşınan ve şavt yardımı ile motor gücünü traktörlerden alan mobil arozözler, normal arozözlerin yapabildiği bütün fonksiyonları gerçekleştirebildiği belirtildi.

Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, su tanklarının dolu olduğu zamanlarda traktörlere güç basıncı uygulayabileceğini bundan doğacak kontrol kaybını önlemek için basınçlı sistemle tankın tekerleklerinin fren sisteminin çalıştırılabileceğini söyledi. Gübeş, su tanklarını vermekteki amaçlarının muhtemel çıkabilecek yangınların Orman İşletme ekibinin gelmesine kadar müdahale edilmesini sağlamak ve sündürülme imkanını arttırmak olduğunu söyledi.


   

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA