image
Muttalip ŞAHİN

Tarih : 29.11.2019  E-Mail : 


UYANIK OLMAK

“komplo teorileri” ne inanmanın insana zarar değil fayda sağlayacağını düşünenlerdenim, tabi abartmamak şartı ile. Eğer iradeniz güçlü ve bu düşüncenizi kontrol de edebiliyorsanız, hiç sorun olmaz, üstelik bu ülkede yaşamak için “komplo teorileri” ne inanmak şart diye düşünüyorum. Hatta şunu söyleyebilirim ki gazetecilik mesleğinin de temel taşlarından biridir bu duygu, hele bir de “merak”la yoğurursanız komplo teorisini, o gazeteciye en güzel ve “özel” haberleri getirirken, sizi de hayatın kötü sürprizlerine karşı uyanık tutar.

Aksi halde geçmişte yaşadığımız “bankerler”, kısa bir süre önce sosyal medyada başlayan ve milyonlarca liralık vurgunla sonlanan “tosun” (çiftlik bank) olayı ve hatta, 15 Temmuz gibi acı olaylardan ders almadan, gelecekte daha acı olaylara açık bir şekil de sürdürürüz hayatımızı.

Ama şuna da şahit oldum ki, 15 Temmuz birçok insana bu duyguyu aşılamış, lehte veya aleyhte. Geçenlerde birkaç arkadaşla sohbet ederken bu konular üzerine, aynı konuda hem fikir olan iki arkadaşımın biri, Fox Tv de pazar günleri yayınlanan ve iyi bir izleyici kitlesine sahip olan “savaşçı” dizisini eleştirirken, diğer arkadaşım ise Show Tv’nin fenomen olan “çukur” dizisini eleştirdi.

 Savaşçı dizisini eleştiren arkadaşım; “üçüncü sezonunu izlediğimiz dizi, ilk sezondan sonra sanki bir farklılaştı, bir bölümün de yüzbaşı generali vurdu, ayrıca, er’den astsubaya, astsubaydan subaya, tüm astlar üstlere karşı çıkıyor, bu bizim ordumuzu anlatan değil, provokate eder gibi bir durum, emir komuta zinciri yok gibi gösteriliyor” dedi. Dizi Amerika’nın Türk versiyonu Fox Tv’de olunca ben de bir dikkat kesildim ve “olur mu? Olur” diye düşünmedim değil.

Diğer arkadaşımın eleştirdiği “çukur” dizisi ise çoğu zaman dizi ile alakasız duvar yazıları ile benim de dikkatimi çekiyordu. Zaten çoğu insanın dikkatini çeken bu dizi ve sosyal medyada yayınlanan bir başka dizi içişleri bakanının da dikkatini çekmiş olacak ki, geçtiğimiz günlerde bu dizilerle alakalı ağır suçlamalar da bulunmuştu.

Biraz fazla abartır gibi oluyorum ama dediğim gibi, “uyanık” olmamız gerekiyor ya, belki de az bile yazıyorumdur kim bilir? En fazla yanılıyorumdur, umarım da öyledir.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

   HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA