image
Hediye EROĞLU

Tarih : 2.12.2019  E-Mail : heroglu33@hotmail.com


AKLIMIZLA ALAY ETMEYİN!

Tantuni; ‘kent logosunda yer almayacak kadar değersiz’ ama koskoca bir şehrin logosunun ücretini ödeyecek kadar da değerliymiş!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin değişime ihtiyacı varmış! Bu değişimin elle tutulur, gözle göreler tek yolu logoyu değiştirmekmiş gibi Başkan Vahap Seçer inadından vazgeçmiyor!

Evet evet iş inada bindi ne yazık ki!...

Koskoca bir kentin logosu siz istiyorsunuz diye bir gecede değişmez! Değişmemeli! Bu halk size bu kentin tapusunu vermedi!

Değişim istiyorsanız bile, aklımızla alay eder gibi tutumlarla bu süreci işletemezsiniz!

Halka sorar, anket yapar, kamuoyu araştırmaları sonucu halkın değişim fikrini destekleyip desteklemediğini görür buna göre bir yarışma açar ve logonun seçiminde bu şehirde yaşayan bizlerin de fikrini alırsınız!

Öyle ben yaptım oldu diyerek logoyu değiştiremezsiniz!

Sizin baktınız yerden ‘Mersin’den türetilen logo, bu tavrınız nedeniyle bir başka açıdan bakıldığında farklı şemler ifade eder!...

Ayrıca meclis kararı olmadan logoyu kullanmaya başlamadınız da etik değildir! Öte yandan ‘biz bu logoyu tabelalar eskidikçe yenileyerek maliyet yaratmadan kullanıma geçireceğiz’ demekte yine aklımızla dalga geçer bir tutumdur!

Siz bu göreve 5 yıllığına seçildiniz! 5 yılda hangi tabela eskiyecekte değiştireceksiniz? 5 yıl sonra ki seçimlerde göreve geleceğinizin garantisi mi var? Siz değil de bir başkası seçilirse ve o da değişim isteyerek logoyu değiştirmeye veya eski haline döndürmeye karar verir ise ne olacak?

Sizi eleştirenlere “Her şeyi de bilmeyin” diyerek tepki göstermeniz de ayrıca enteresan! Fikrimizi söylemeyelim. Eleştiride bulunmayalım!

Biz böyle yaşayacaksak; sizin muhalefet partisine mensup bir siyasetçi olmanız biraz garip kaçmıyor mu?

Sayın başkan, çelişkili ifadeler, iki ileri bir geri tutumlar ile tutarsızlığın vücut bulmuş hali durumundasınız!

Ayrıca seçim öncesi ‘2 yıldır bu seçime hazırlanıyorum, ekibim, projelerim hazır’ dediniz! Göreve geldiğiniz günden buyana ekibinizi bir türlü kuramadınız! Görev verdiklerinizin pek çoğu da liyakatsızlıkla eleştirilmekte!

Politikalarınız deseniz keza aynı! Seçim öncesi suya indirim vaadi yaptınız! Vaadinizi gerçekleştirdiniz ancak 6 ay sonra ‘indirim sürdürülebilir değil’ diyerek, geri zam yaptınız!

Usta siyasetçi, tecrübeli bir iş insanı, iki yıldır büyükşehire hazırlanan bir yöneticisiniz ama gelin görün ki su ücretlerine indirimin Türkiye şartlarında sürdürülebilir olamayacağını öngöremiyorsunuz!

Ve biz size şehri emanet etmiş durumdayız!

Biz endişelenmeyelim de ne yapalım???

Bu arada bu endişeyi de ulusal televizyon kanallarındaki popülist programlara katılarak gideremezsiniz! Haberiniz olsun!
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

   HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA