image
Muttalip ŞAHİN

Tarih : 7.2.2020 1  E-Mail : 


HİZMET VE SİYASET

Aslında birbirinden çok farklı kurumlardır “hizmet” ve “siyaset” ama bizim ülkemizde olunca bu kurumlar, her şeyde olduğu gibi bunda da birbirine karışmaktan öte gitmiyor. Mücahitler caddesi var kentimizde ve Mersinin en eski caddelerinden birisidir ismi yeni olsa da, oradaki birkaç esnaf arkadaş yaklaşık üç ay önce Akdeniz belediyesine dilekçe vermişler, caddedeki ağaçların budanması için.

Buraya kadar her şey normal ancak uzunca bir süre ses çıkmamış belediyeden ne ağaçlar budanmış, nede verdikleri dilekçeye bir cevap gelmiş. Hal böyle olunca bir süre kendileri uğraşmış bu durumla, sonra tanıdıkları devreye sokmaya başlamışlar ama bir türlü net cevap alamamışlar, nihayetinde onlara söylenen şey şu, “o cadde bize değil, büyükşehir belediyesine ait”

Esnaf arkadaşların bana söylediği, “her yıl Akdeniz belediyesini arıyorduk, gelip budama yapıyorlardı bu yıl bu caddenin kendilerine ait olmadığını söylediler, bizde gittik büyükşehir belediyesine dilekçe verdik yine ses çıkmadı, biz üzerine düşünce ara sokak olduğu için Akdeniz belediyesine ait dediler, şaşırdık kaldık bizim sokağımızın hiçbir belediyeye ait olmadığını anladık.”

Bunları bana anlattıkların da inanın şaşırdım desem yalan olur, yıllardır öyle durumlarla karşılaştık ki bunlar yanın da çerez kalır. Çünkü bizim hayatımız siyaset olmuş, bizim “okumak cehaleti alır, eşeklik baki kalır” diye bir sözümüz vardır, onun için şaşırmadım bu yaşananlara tipik bir siyaset çekişmesi olduğu her halinden belli. Bir tarafta CHP’li büyükşehir belediyesi, diğer tarafta ise Ak Partili Akdeniz belediyesi.

Bu kez birde ben el atayım şu işe dedim ve bir muhtar arkadaşımın da tavsiyesi ile Akdeniz belediyesini aradım, bana aynen şunu söylediler, “beyefendi biz ayırt etmeksizin her yıl talep olduğunda gelip budamayı yapıyorduk, ancak büyükşehir belediyesinin tepkisi ile karşılaştık, kendilerine ait cadde ve sokaklara dokunmamamız istendi.”

Bunun üzerine bende Mersin büyükşehir belediyesini aradım ve durumu uzunca bir şekilde izah ettim, onlardan aldığım yanıt ise şöyleydi, “beyefendi inanın o caddenin bize ait olduğunu bilmiyordum, dilekçeniz elimde ama yoğun olduğumuz için ancak Pazar günü o sokağa geliriz, inşallah araçlar park etmemiştir”

Ben elimden geldiğince tarafsız bir şekilde iki tarafında söylediklerini siz okurlarımla eksiksiz paylaştım, yorum sizin. 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

   HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA