image
Müslüm KAYA

Tarih : 28.6.2020  E-Mail : muslumkaya02@hotmail.com(Tamamen gerçek olaylardan ve kişilerden esinlenerek yazılmıştır. Fazlası vardır, azı yoktur. İyi seyirler Türkiye!)

Ne umutlarla gitmiştim araç muayene istasyonuna...175 lira verecek, motosikletimin bakımını yaptıracak, evime, beni kem gözlerden koruyan mini minacık kaleme çekilecektim.

Heyhat! Burası Türkiye'ydi ve şeytanın bile tırstığı Deli Dumrulların ülkesiydi. Saat 14'teki randevu saat 15'e doğru gerçekleşerek daha ilk dakikada golü ağlarda gördüm. Oysa ben kendimi, kondisyonumu 14'e göre ayarlamıştım.

Neyse Deli Dumrul:1 Benspor: 0

Ardından 175 papeli hazırlayıp gişede, işlem camekanın önünde yerimi aldım. Taze delikanlıya banknotları uzattım. Eksik, dedi. 10 lira daha vermeniz gerekiyor, diye ekledi. Nedeni de muayane 31 Mart'ta bitmiş, ben ise şimdi gelmişim, mişim, şim... Ben covid 19, dedim, korona virüsü, dedim, salgın nedeniyle cezalı olmaz, dedim. Ancak kaşarlanmış görevli allem etti, gullem etti, benden 185 lirayı aldı. Böylece kalemde ikinci golü de gördüm.

Oldu mu sana Deli Dumrul:2 Benspor: 0.

Muayeneye gelirken aracın tüm bakımlarını yaptırmış olarak, büyük bir özgüvenle bakım uygulamasına hazırdım. Oradaki tıfıl bakımcı uzunları yak, dedi, yaktım. Kısaları, dedi. Yaptım. Ön frene bas, dedi, bastım. Şimdi de sıra arka da dedi, ona da bastım. Keyfim gıcırdı. Nasıl olsa sorun çıkmaz diyordum. Lakin burası Türkiye idi. Ve ben de onca yaşa rağmen saftiriğin tekiydim. Sübyan bakıcı üsten bir üslupla "Bak Dayı!" dedi. "Plakanda delikler var, bunlar ağır kusur. Bunları şoförler cemiyetinden -Demirtaş Mahallesi'ndeymiş-  değiştireceksin." diye ekledi.

Hayda bu delik de nereden çıktı şimdi?

Kardeşim diyecektim, burnumuz delik, ağzımız delik, kulaklarımız delik... Ulu Tengri bile bizi ona yakın delikle donatmış. Ayrıca bilim insanları evrenin oluşumunu ve yok oluşunu bile kara deliklerle açıklıyor." diyecektim, lanet olsun içimdeki otoriteye saygı çaresizliğine. Diyemedim. Neyse ki cin gibi afacan muayeneci aklımdan geçenleri anlamış olacak ki "Devletimiz delikli plaka istemiyor. Delik devletimizin itibarını zedeler." diyerek kükredi. Başımı öne eğip gıkımı çıkarmadım. Bu kusurları 17 Ağustos'a kadar, gider gel, dedi.

Oldu mu sana Deli Dumrul: 3 Benspor: 0.

Ancak bıyığı henüz terlemiş araç kontrolcüsü "Kusurları giderdikten sonra, senden yeniden, yine muayene parası alınmayacak." deyüp kendi kalesine gol atınca bir sevindim, bir sevindim ki sevinçten sevindirik oldum.

Şimdi durum Deli Dumrul: 3 Benspor: 1 olmuştu.

Bu mağlubiyetin acısıyla Tarsus'a gittim, "Oldu olacak, kırıldı nacak" naralarıyla Yıldırımlar'da meşhur közde tavuk şiş yedim. Yanında iki tombul efes içtim. Ben hesabı 60 lira falan beklerken orası da fahiş bir fiyat getirerek -75 lira- son golü attı. Maç da Deli Dumrul'un 4-1 galibiyetiyle sona erdi.

Sizce, bu koşullarda ben rövanşı alabilecek miyim?

Ne, duymadım!

Hımm, Arap spikerin dedüğü gibi "Allah'tan umut kesilmez."

Mi?
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

   HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA