image
Abdulmuheymin SEHO

Tarih : 3.5.2021 1  E-Mail : muheyminseho@gmail.com


BİR YIL MI ON YIL MI?

Korona Virüsü ile ilk yılınız nasıl geçti?

Hepimiz benzer bir insani kriz yaşadık, Krizin başında hepimiz korku hissettik, Evi terk etme korkusu, sevdiğimiz insanlar uğruna hastalanacaklarından ya da öleceklerinden korktuk , Hayatımızda ilk kez sokağa çıkma yasağının ne anlama geldiğini öğrendik. Sağlık sistemleri çöktü, Hastaneler ve doktorlar artık harekete geçemiyor. Hepimiz yiyeceğin bitmesinden korkuyorduk, ve beş lira olan ürün yüz liraya yükseldi, EĞER BULUNURSA.

Aileyi ve sevdikleri ayıran mesafeler, ülkeler ve kıtalar, Kim dışarıdaydı, dışarıda sıkışıp kaldı ve kim içeride kalırsa artık dışarı çıkmasına izin verilmez. kriz birçok ilişkimizi test etti, bazı düğünler asla olmadı, en önemli kişiler olmadan bazı düğünler gerçekleşti. bebekler uygun bir karşılama olmadan doğdu.

birçok insan son bir veda şansı olmadan gitti. Ekonomi ve birçok meslek çökmeye başladı, ve insan iletişimi sanal hale geldi, İnternet iletişim aracımız oldu.  Aşk ve duygular sanal hale geldi, doğum günü kutlamalarımız sanaldır, taziyeler bile sanal hale geldi, şimdi biraz alışabildik, Krizden önce normal hayatın nasıl olduğunu unutmuş olabiliriz ve insanlarla dolu olduğunda sokaklar nasıldı unuttuk, okulların öğrencilerle dolduğunda neye benzediğini unuttuk, nasıl özgürce seyahat ettiğimizi ve dolaştığımızı unuttuk, yemeğin herkes için ne kadar ucuz ve mevcut olduğunu unuttuk. Bir yıl sonra, hayatın geri döneceği ve onu sevdiğimiz gibi yaşayacağına dair hala umudumuz var. Kesin olan şey, bir gün bu krizin bitmesi gerekecektir.

Korona nedeniyle tek bir yıl boyunca işlerimiz, planlarımız, hayallerimiz ve dünya çapındaki yaşamlarımız askıya alındı.

Biz Suriyeliler olarak savaştan dolayı hayatımız On yıldır tamamen durdu......
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 

  HABERCİ GAZETESİ
   HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA