Hediye EROĞLU | KURTULUŞ EĞİTİMDE | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 
image
Hediye EROĞLU

Tarih : 25.11.2021  E-Mail : heroglu33@hotmail.com


KURTULUŞ EĞİTİMDE

Bir ülkeyi bitirmek, kul-köle yapmak istiyorsan eğitimi ele geçirir, niteliksiz hale getirir, DÜŞÜNMEMEYİ öğretirsin! Bu tehlikenin karşısındaki tek güç aydınlanmadır. Öğretmenler de aydınlanma savaşçıları... İşini severek, layığıyla yapan gelecek nesillere düşünmeyi, aydınlanmayı öğreten tüm eğitim emekçileri lütfen yılmayın!

 

Siz yılmayın ki biz mücadele edebilelim. Siz yılmayın ki biz cehalet ve kölelik düzenine karşı nasıl üreteceğimizi, nasıl politika yapacağımızı, nasıl barışı savunabileceğimizi bilimin ışığında öğrenip ilerleyebilelim.

 

Bugün ülkemizin içerisinde bulunduğu siyasal ve ekonomik krizin temelinde bu ülkenin eğitim – aydınlanma ateşini söndürme hedefi olduğunun bilinciyle sığınmalıyız öğretmenlere. Bu krizleri ancak onların açacağı yoldan ilerleyerek aşabiliriz. Bu ışık olmadan karanlıkta ilerlememiz bizi daha da geriye götürecektir.


Elimizde ki en büyük güç eğitim olmalıdır!

Ancak ve ancak bilinçli-aydınlanmış beyinlerle herkes için daha güzel, daha aydınlık, daha refah, daha huzurlu bir dünya inşa edebiliriz.

 

***

 

Gözümüz kulağımız aklığımız fikrimiz dolarda. Resmi para birimimiz Türk Lirası evet ama ülkede her şey dolar endeksli! Aldığımız ekmeğin fiyatını bile dolar belirler hale gelmiş durumda…

Zamanında dolar yükselince rahmetli Bülent Ecevit’in önüne yazar kasa atarak protesto eylemi yapan esnaf bugün atacak yaza kasa dahi bulamayacak haldedir ki o bile icraya konu mal olmuştur!

 

Bugün yanlış ekonomi politikaları ile geldiğimiz nokta esaret!

Dolar esaretinin bizi götürdü yer ise tepetaklak bir çöküş!

Bu krizin faturasının sadece halkın sırtına yüklenmesi kabul edilemez.

Siyasal iktidar bu yanlışların sorumluluğunu almalıdır.

Ülkenin yitirdiği umutların, geleceğinin hesabını vermelidir.

Bunun için ses yükseltilmelidir.

 

Türkiye bu krizi atlatamayacak bir ülke değildir. Sermayeye peşkeş çekilen kaynakların HALKA dönmesi ile ülke bu krizden çıkacak güçtedir.

Ancak işte bunun için HALKTAN YANA BİR İKTİDARA İHTİYAÇ VARDIR. 

 

Bu iktidar da bir daha benzer krizleri yaşamamız için öncelikle çöken eğitim sistemini ayağa kaldırmalı, aydınlanma ile ülkenin aynı hataları tekrarlamayan bireylerden oluşmasını sağlamalıdır.

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

 

  HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 


  SOSYAL MEDYA
 
  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA