Muammer ÇOBAN | MESİAD | Mersin Haberci Gazetesi
     
 
 
 
 
 
image
Muammer ÇOBAN

Tarih : 17.09.2022  E-Mail : imzagazetesi@gmail.com


MESİAD

Mersin ve Çukurova bölgesel projelerini değerlendirmek üzere geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin’de tamamlanan ve tamamlanmayan projelerinin takipçisi olduklarını söyledi.

Açıklamasında bahsettiği projeler; Mersin Ana Konteyner Limanı, Çukurova Bölgesel Havalimanı, Karboğazı Kayak ve Kış Sporları Merkezi Projesi, Tarsus Seyhan Kıyı Kesimi Turizm Projesi, Taşucu Otoyolu, Seka Limanı, Pamukluk Barajı, Erdemli-Ayrancı kara yolu, İstihdam Fabrikası gibi birçok projelerden konuştu.

Sadece MESİAD’ın, Mersin ‘in ekonomik ve sosyal kalkınmasına yönelik faaliyetleri ve girişimleri yetersiz. STK olarak çok iyi işler başarılıyor. Yaptıkları göz ardı edilemez. Nüfus 2 milyon, kayıtlı olmayan nüfusumuz 2 buçuk milyona dayandı.  Artan nüfus sayımız ile birlikte sorun olmaya başlayan ulaşım sıkıntı başlı başına dert. Maalesef bu iş sadece MESİAD’ın takip etmesi ile olacak iş değil.

Çeşmeli-Tarsus otoban yolu. İhaleyi alan mevcut yüklenici firma Karayolları Genel Müdürlüğü’ne işin tasfiyesi için yazı yazmış. Konuyla ilgili kamulaştırma karar çıktı. Mevcut firma 5 Milyar TL’ye almıştı ama günümüzdeki enflasyon sebebi ile fiyatlar 2-3 katı arttı. Şu an ne görüşülüyor bilemiyoruz ama bizler bu yolun mutlaka yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Mersin’e gelen konuklarımız ulaşım sorunu sebebi ile bir daha gelmemek üzere gidiyorlar. Aynı yolu kullanmadan Antalya’dan Konya’dan dönüyorlar. Tüm kurum ve kuruluşların Mersin için elini taşın altına koyması gerekiyor
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

   HABERCİ GAZETESİ
 

  HABER ARAMA
 
  

  HABERCİ SPOR
 


  BİK İLANLAR
 
  SOSYAL MEDYA
 

  NÖBETÇİ ECZANELER
 
 

 
sanalbasin.com üyesidir

 
         
ANASAYFA HABER ARŞİVİ KÜNYE İLETİŞİM GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinhaberci.com © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA